Wybory 2014 w Bielsku-Białej: PiS zaprezentował swoich...

  Wybory 2014 w Bielsku-Białej: PiS zaprezentował swoich radnych [ZDJĘCIA]

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wybory 2014 w Bielsku-Białej: PiS zaprezentował swoich radnych [ZDJĘCIA]
  1/7
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Klimaniec

  Wybory 2014 w Bielsku-Białej: Wynik osiągnięty w Bielsku-Białej jest dla nas bardzo satysfakcjonujący – przyznał na wtorkowej konferencji Stanisław Szwed, poseł PiS prezentując radnych z tego ugrupowania. PiS zapowiedział, że jest otwarty na współpracę z wszystkimi klubami.
  WYNIKI WYBORÓW NA ŻYWO:
  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014: WYNIKI Z KAŻDEGO MIASTA ZNAJDZIESZ TUTAJ


  Jako satysfakcjonujący ocenił poseł Stanisław Szwed wynik PiS na Podbeskidziu i w Bielsku-Białej. - Kiedy przed wyborami mówiliśmy o 10 mandatach, nie wszyscy wierzyli w nasze prognozy, a one się sprawdziły. To nasz najlepszy wynik w radzie miasta – przyznał. Zauważył, że do bielskiej rady weszli kandydaci z różnych miejsc na listach – były osoby z pierwszych miejsc, ale także z drugich, trzecich, czwartych, a nawet piątego, jak np. Grażyna Nalepa.

  - Ten efekt nie wziął się znikąd. To efekt pracy wykonywanej w radzie i swoich miejscach pracy To efekt energii. Razem tworzymy mocny merytoryczny zespół – ocenił Roman Matyja, radny poprzedniej kadencji, wybrany ponownie. Przypomniał, że w przedniej radzie PiS miał tylko pięciu radnych, a mimo to przeprowadził kilka poważnych przedsięwzięć m.in. budżet obywatelski, program Rodzina plus oraz obrona szkół przed likwidacją.

  CZYTAJ KOMENTARZ DZ:
  Drost o wynikach wyborów w Bielsku-Białej: Krywult nie dawał swoim rywalom żadnych szans


  Stanisław Szwed wyraził nadzieję, że radni z pozostałych komitetów (PO, KWW Jacka Krywulta, Niezależni.BB) uszanują decyzję rady sprzed czterech lat, w myśl której przewodniczącym rady jest przedstawiciel największego klubu w radzie. Poprzednim przewodniczącym był Ryszard Batycki (KWW Jacka Krywulta).

  - Naszym kandydatem na przewodniczącego będzie Przemysław Drabek. Osiągnął bardzo dobry wynik, ponad 21 procentowy, w wyborach prezydenckich. Dużo nie brakło do drugiej tury. Ten wynik to nasz sukces – przyznał.

  Przemysław Drabek podziękował bielszczanom za głosy oddane na niego w wyborach prezydenckich i a każdy głos oddany na kandydatów PiS w wyborach do rady.

  - Żaden głos oddany na PiS nie będzie zmarnowany. Wszystkie okręgi mają swoich przedstawicieli w radzie. Te głosy będą słyszane w mieście, będą przekazywali postulaty mieszkańców i realizowali te zdania, do których się zobowiązaliśmy – zaznaczył.

  Rada Miejska Bielska-Białej 2014 -2018

  PiS: Przemysław Drabek, Bronisław Szafarczyk, Karol Markowski Piotr Ryszka, Konrad Łoś, Maurycy Rodak, Grzegorz Puda, Grażyna Nalepa, Roman Matyja, Bogna Bleidowicz.
  PO: Renata Gruszka, Krzysztof Jazowy, Dariusz Michasiów, Dorota Piegzik-Izydorczyk, Przemysław Kamiński, Agnieszka Gorgoń-Komor (PO)
  KWW Jacka Krywulta: Adam Ruśniak, Katarzyna Balicka, Jacek Krywult, Leszek Wieczorek Jarosław Klimaszewski, Monika Połatyńska, Henryk Juszczyk (KWW Jacka Krywulta),
  Niezależni.BB: Marcin Lisiński, Małgorzata Zarębska.

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 - SERWIS WYBORCZY DZ [WEJDŹ]  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku
  *Zielony młody jęczmień najlepszy na odchudzanie. Jak przyrządzić? [WIDEO]
  *Górnik Zabrze na dnie. Komu zależy na upadku klubu? Socios Górnik chce go ratować

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama