Bielsko-Biała: PiS nikogo nie poprze w II turze wyborów...

  Bielsko-Biała: PiS nikogo nie poprze w II turze wyborów prezydenckich

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  PiS nie poprze żadnego z dwóch niezależnych kandydatów, którzy zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich w Bielsku-Białej – poinformował we wtorek pełnomocnik okręgowy partii poseł Stanisław Szwed podczas konferencji podsumowującej wybory.
  Za dwa tygodnie o głosy bielszczan rywalizowali będą obecny prezydent Jacek Krywult, którego poparło 47,96 proc. głosujących, oraz kandydat lokalnego komitetu Niezależni.BB Janusz Okrzesik z 23,32 proc. poparcia. - Nie wypowiadamy się w sprawie II tury wyborów - podkreślił Szwed.

  Pełnomocnik okręgowy PiS ocenił wynik uzyskany w Bielsku-Białej za bardzo satysfakcjonujący. Partia po raz pierwszy wygrała wybory do rady miejskiej. Jak wynika z oficjalnych danych z 25 miejsc PiS zapełni 10. To dwukrotnie więcej niż w poprzedniej kadencji.

  - W radzie będziemy tworzyli najliczniejszy klub. Liczę, że PO, komitet Jacka Krywulta i Niezależni.BB uszanują to i przewodniczący rady będzie pochodził z PiS. Kandydatem na to stanowisko jest Przemysław Drabek, który osiągnął bardzo dobry wynik w wyborach na prezydenta miasta – powiedział Szwed.

  PiS, choć posiada najliczniejszy klub, nie dysponuje większością. 13 mandatów obejmie PO (8 radnych) i komitet Jacka Krywulta (5), które przed wyborami podpisały porozumienie o współpracy. - Nawet jeśli nie posiadamy większości, to wierzę, że nasze propozycje programowe znajdą pozytywny odzew wśród radnych innych klubów i po partnersku będziemy współpracowali. Nie wykluczamy nikogo ze współpracy. Nasza ręka jest wyciągnięta do wszystkich – powiedział lider PiS w Bielsku-Białej poseł Stanisław Pięta.

  Stanisław Szwed przypomniał, że w poprzedniej kadencji radnym PiS, choć stanowili pięcioosobową grupę, udało się przeforsować swoje propozycje dla miasta. Wdrożono m.in. program Rodzina+, wspierający wielodzietne rodziny, a także budżet obywatelski.

  Szwed uznał za sukces także wynik kandydata PiS na prezydenta. Wiceszef rady kończącej się kadencji Przemysław Drabek z poparciem 21,49 proc. w pierwszej turze był trzeci. Kandydat dostał się jednak do rady. - Chcemy realizować nasz program. Najważniejsze dla nas jest dotrzymanie zobowiązań – powiedział Drabek.

  W bielskiej radzie miejskiej oprócz 10 radnych PiS zasiądzie także ośmiu przedstawicieli PO, czyli tylu, ile w mijającej kadencji, pięciu reprezentantów komitetu Jacka Krywulta, o 6 mniej niż po poprzednich wyborach, a także dwoje z debiutującego komitetu Niezależni.BB. PAP

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 - SERWIS WYBORCZY DZ [WEJDŹ]  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku
  *Zielony młody jęczmień najlepszy na odchudzanie. Jak przyrządzić? [WIDEO]
  *Górnik Zabrze na dnie. Komu zależy na upadku klubu? Socios Górnik chce go ratować

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sio ze slaska...

   slazak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   przestancie zabierac prace SLAZAKOM!!!

   jestescie tania sila robocza..

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niech wygra pan Okrzesik!

   hurra (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   Będziemy oglądać starania o utworzenie pierwszego w Polsce jednogminnego województwa o dumnej nazwie podbeskidzkie. Bo jakoś trudno wyobrazić sobie, że wyrywając się ze śląskiego, będzie chciał...rozwiń całość

   Będziemy oglądać starania o utworzenie pierwszego w Polsce jednogminnego województwa o dumnej nazwie podbeskidzkie. Bo jakoś trudno wyobrazić sobie, że wyrywając się ze śląskiego, będzie chciał wpaść w małopolskie macki.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tak, niech wygra

   greg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Niech wygra Okrzesik, bo wtedy miasto ma szanse wyrwać się z zaścianka, w które wepchnął je pan Krywult i jego śląscy mocodawcy z PO

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama