Wybory w Bielsku-Białej Janusz Okrzesik i Niezależni.BB...

  Wybory w Bielsku-Białej Janusz Okrzesik i Niezależni.BB liczą na głosy przegranych

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wyniki wyborów w Bielsku-Białej: Janusz Okresik zmierzy się w II turze wyboów na prezydenta z obecnym prezydentem Jackiem Krywultem. Liczy na głosy przegranych kandydatów.
  Janusz Okrzesik

  Janusz Okrzesik ©ARC

  Wyniki wyborów Bielsku-Białej:

  Na poparcie swej kandydatury przez elektoraty pretendentów, którzy odpadli już z walki o prezydenturę w Bielsku-Białej, wyraził nadzieję reprezentant lokalnego komitetu Niezależni.BB Janusz Okrzesik. Zmierzy się on z obecnym prezydentem Jackiem Krywultem.

  ZOBACZ KONIECZNIE WYBORY NA ŻYWO:
  Wyniki wyborów Bielsku-Białej:

  Zdaniem Okrzesika w I turze większość wyborców opowiedziała się za zmianą polityki Ratusza. W kampanii podkreślali to wszyscy kandydaci poza Krywultem.
  „Jeśli moi konkurenci z I tury poważnie traktują wyborców, których mobilizowali pod hasłem, że w Bielsku-Białej potrzeba zmian, to teraz oczekuję i namawiam, by zachęcali zwolenników do udziału w II turze, bo zmiana rzeczywiście jest możliwa” – mówił.

  Niezależni.BB do głosowania na swojego kandydata będą namawiali przede wszystkim elektorat PiS. Kandydat na prezydenta z tego stronnictwa Przemysław Drabek zajął trzecie miejsce. Okrzesik zadeklarował zarazem, iż będzie zabiegał, by „znaczące siły polityczne i postacie w Bielsku-Białej zabrały głos”.

  We wtorek liderzy PiS zapowiedzieli, że nie udzielą poparcia żadnemu z kandydatów. „PiS musi podjąć decyzję, czy wystarczy być mniejszością w radzie. Dziesięciu radnych, jeśli pozostanie w opozycji, nie będzie współpracowało z prezydentem i stanowiło jego zaplecza politycznego, nic nie będzie mogło zrobić” – mówił Okrzesik.

  Zwrócił uwagę zarazem, że kandydat PiS na prezydenta otrzymał o blisko 5 tys. głosów mniej niż padło na listę partii do rady. „To tysiące osób, które - śmiem przypuszczać - zagłosowały na mnie” – uważa Okrzesik.

  W 25-osobowej radzie Bielska-Białej PiS dysponuje 10 radnymi. To najliczniejszy klub. Ośmiu radnych ma PO, a pięciu komitet Jacka Krywulta. Oba ugrupowania zamierzają ze sobą współpracować po wyborach, dzięki czemu będą dysponowały większością. Z ramienia Niezależnych.BB do rady dostały się dwie osoby.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama