Powiat tarnogórski. Koniec absurdalnego objazdu. DK 11 znów...

  Powiat tarnogórski. Koniec absurdalnego objazdu. DK 11 znów otwarta [ZDJĘCIA + MAPA]

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Klyta

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Obowiązujący od września objazd na 120 km, przestał obowiązywać w tym miesiącu
  1/7
  przejdź do galerii

  Obowiązujący od września objazd na 120 km, przestał obowiązywać w tym miesiącu ©ARC. GDDKiA

  Odcinkiem Drogi Krajowej nr 11 w powiecie tarnogórskim można ponownie jeździć. Z powodu trwającego tam remontu, krajową jedenastką nie można było jeździć od września. Początkowo planowano otworzyć odcinek od 1 grudnia, jednak wykonawca szybciej poradził sobie z robotami. Tym samym, przestał obowiązywać 120 kilometrowy objazd przez Strzelce Opolskie.
  Według wstępnych planów, droga miała być zamknięta do końca listopada. Od września, na trasie z Tarnowskich Gór do Lublińca obowiązywał 120 kilometrowy objazd przez Strzelce Opolskie i Dobrodzień. Zasadniczą część prac udało się jednak zakończyć kilkanaście dni wcześniej. Termin na zakończenie wszystkich robót mija 30 listopada przyszłego roku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma nadzieję, że remont uda się wykonać wcześniej.

  – Wszystko zależy od tego, jak ostra będzie zima. Wykonawca będzie pracował jeszcze w tym roku, dopóki warunki atmosferyczne na to pozwolą - wyjaśnia Marek Prusak, rzecznik prasowy GDDKiA.

  Do wykonania pozostał jeszcze kilkusetmetrowy odcinek DK 11 w Tworogu. Planuje się tam m.in. remont i przebudowę istniejących ciągów pieszych, zatok autobusowych oraz skrzyżowań z drogami bocznymi, przebudowę istniejącej sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu DK 11 z ul. Zamkową (Droga Wojewódzka nr 907) i ul. Świniowicką w Tworogu. Oznacza to, że w tych okolicach kierowcy wciąż muszą się spodziewać utrudnień i objazdów drogami lokalnymi. Już teraz występują tam utrudniania w postaci ruchu wahadłowego.

  DK 11 do jedna z najpopularniejszych tras prowadzących ze Śląska na Pomorze, ale jej tarnogórski fragment od dawna wymagał remontu. Już dwa lata temu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przymierzała się do przebudowy odcinka. Wtedy nie doszło jednak do porozumienia z Nadleśnictwem Brynek w sprawie poszerzenia jezdni, i udało się przeprowadzić prace tyko na fragmencie odcinka w powiecie lublinieckim.

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 - SERWIS WYBORCZY DZ [WEJDŹ]  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku
  *Zielony młody jęczmień najlepszy na odchudzanie. Jak przyrządzić? [WIDEO]
  *Górnik Zabrze na dnie. Komu zależy na upadku klubu? Socios Górnik chce go ratować

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama