Ważne
  Wspólny skipass pod Skrzycznem i w Czyrnej

  Wspólny skipass pod Skrzycznem i w Czyrnej

  Jacek Drost, KLM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Karnety wyeliminują kolejki do wyciągów już w tym sezonie. O skipassach mówiło się już od lat, ale na słowach się kończyło. Tym razem ma być inaczej. Wspólny skipass pod Skrzycznem i w Czyrnej ma obowiązywać już od grudnia.
  Wspólny skipass pod Skrzycznem i w Czyrnej

  Wspólny skipass pod Skrzycznem i w Czyrnej ©arc

  Na taką wiadomość miłośnicy szusowania czekali od lat: w dwóch największych szczyrkowskich ośrodkach narciarskich już od tego sezonu będzie można szusować, korzystając z jednego karnetu. Umowa pomiędzy słowacką firmą TMR, do której należą wyciągi w Czyrnej-Solisku, a Centralnym Ośrodkiem Sportu, zawiadującym wyciągami na Skrzycznem, została wreszcie podpisana - wczoraj.

  - Dla narciarzy zmieni się bardzo wiele, będzie to dla nich ogromne udogodnienie - komentuje Grzegorz Kotowicz, dyrektor COS w Szczyrku.- Będziemy mieli w ofercie bilety kilkudniowe czy nawet całosezonowe, więc jeśli ktoś przyjedzie i kupi je u nas, to będzie mógł pojeździć na wyciągach i trasach TMR-u - lub odwrotnie. Nie trzeba będzie stać w kolejkach, kupować osobnych biletów, kombinować, gdzie warto jeździć, bo jeśli komuś nie będą odpowiadały warunki, to podjedzie do drugiego ośrodka - dodaje dyrektor.

  Wprowadzenie wspólnego karnetu to kolejny znak, że Szczyrk w końcu zaczyna nadrabiać zaległości. Ostatnio te zmiany są bardzo widoczne. Na przykład pod Skrzycznem uruchomiono w ubiegłym roku 4-osobową kolejkę, a ośrodek w Czyrnej-Solisku kupili Słowacy. Plany mają ambitne.

  - Pragniemy powtórzyć w Szczyrku naszą skuteczną strategię inwestycyjną, która dla Tatr oznaczała nową erę w systemach transportowych i modernizacji ośrodków - podkreśla Dušan Slavkovský, dyrektor Ośrodków Górskich i członek zarządu TMR.

  W pierwszej kolejności zostanie przebudowana i poszerzona część tras. Ich długość wzrośnie do 22 km. Największe zmiany szykują się w infrastrukturze wyciągów narciarskich. Słowacy wybudują w Szczyrku kolej gondolową (10-osobowe wagoniki), podobną do tych, jakie pracują po południowej stronie Chopoka i w Tatrzańskiej Łomnicy. Będą też cztery 6-osobowe wyciągi kanapowe i jedna 8-osobowa. Powstaną trzy restauracje oraz cztery darmowe parkingi, które pomieszczą 1500 aut.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama