Wybory w Gliwicach: Patryk Hodura - nowy radny gliwicki...

  Wybory w Gliwicach: Patryk Hodura - nowy radny gliwicki wyrzucony z PO czy sam odszedł?

  Marlena Polok-Kin, PP

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wybory w Gliwicach: Patryk Hodura - nowy radny gliwicki wyrzucony z PO czy sam odszedł?
  1/2
  przejdź do galerii

  ©arc

  Wybory w Gliwicach: Platforma Obywatelska w Gliwicach pozbyła się jednego ze świeżo wybranych w jej barwach gliwickich radnych. Z członkostwem tej partii pożegnał się 21-letni Patryk Hodura. Dlaczego? Kłopoty - w mikroskali - niczym Jarosława Kaczyńskiego z usuniętymi z PiS posłami... - żartują niektórzy. W sumie - czarny humor.
  ZOBACZ KONIECZNIE:
  * WYNIKI WYBORÓW 2014: OTO JUŻ WYBRANI PREZYDENCI I BURMISTRZOWIE W MIASTACH WOJ. ŚLĄSKIEGO
  * WYNIKI WYBORÓW 2014: KTO W II TURZE WYBORÓW? TUTAJ WALKA NADAL TRWA


  ZOBACZ KONIECZNIE:
  WYNIKI WYBORÓW DO SEJMIKU ŚLĄSKIEGO: ZOBACZ PODZIAŁ MANDATÓW


  Wybory w Gliwicach: Patryk Hodura to jedyny - jak dotąd - bohater negatywny mijającej kampanii samorządowej w Gliwicach. 21-latek, student prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim choć został wybrany z listy PO na radnego (zdobył 627 głosów), nie jest już członkiem tej partii. (A zatem szeregi radnych PO stopniały w gliwickiej radzie do 6 osób). Ale może to także nie koniec nieprzyjmności, jakie mogą go czekać.

  Pół tysiąca nielegalnie porozlepianych w całym mieście plakatów, zaklejanie afiszy innych, a do tego - może także złamanie ciszy wyborczej. Chociaż - jak się dowiedzieliśmy - te zarzuty nie dotyczą bezpośrednio Patryka Hodury, to na jego rzecz i z jego wizerunkiem się łączą.

  Jak się dowiedzieliśmy - Hodura (desygnowany na kandydata do rady przez Młodych Demokratów, czyli młodzieżówkę PO) był wielokronie ostrzegany przez partyjnych przełożonych. Nie reagował, a sygnały związane z jego postępowaniem w kampanii miały być co najmniej niepokojące.

  Kiedy stał się bohaterem afery plakatowej - zmiłuj się nie było  Poseł Borys Budka, szef lokalnych struktur PO nie ukrywa: Kiedy już listy zostały zarejestrowane, nie było możliwości skreślenia kandydata, a dostawał wiele ostrzeżeń, bo były duże zastrzeżenia do jego postępowania. Nie odpowiadał na telefony i mejle. Kiedy doszły do nas informacje z plakatami i sprawdziłem zasadność tych zarzutow w straży miejskiej, zareagowaliśmy natychmiast, nie możemy się zgodzić na takie standardy postępowania w gliwickiej Platformie.

  Nie chcemy takiego radnego w swoich szeregach  Efekt? Młody radny stracił członkowstwo w Platformie Obywatelskiej w czwartkowy wieczór.

  "Zarząd koła PO RP w Gliwicach podjął jednogłośnie uchwałę ws. skierowania do sądu koleżeńskiego wniosku o wykluczenie pana Patryka Hodury z Platformy Obywatelskiej. Uzasadnieniem dla powyższego było prowadzenie kampanii wyborczej przez wyżej wymienionego w sposób rażąco naruszający przepisy Kodeksu wyborczego, pomimo kierowanych w czasie kampanii wezwań do zaprzestania tego typu działań.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama