Gliwickie Ogrody Nauki od dziś zaczynają pracę. Kamsoft ma...

  Gliwickie Ogrody Nauki od dziś zaczynają pracę. Kamsoft ma nowe biura [ZOBACZ]

  Paweł Pawlik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Industrialne wnętrza dziś zapełnią się po raz pierwszy pracownikami. A dla nich - zieleń, relaksacyjne piłki, masaż
  1/3
  przejdź do galerii

  Industrialne wnętrza dziś zapełnią się po raz pierwszy pracownikami. A dla nich - zieleń, relaksacyjne piłki, masaż © Paweł Pawlik

  Ponad 200 pracowników branży IT zatrudni firma Kamsoft w oddziale w Gliwicach. Kolejnych tysiąc osób - w Katowicach, gdzie chce zrealizować kolejną inwestycję. Zobaczcie, w jakich warunkach pracują w Gliwickich Ogrodach Nauki.
  Otwarte przestrzenie rekreacyjne i oazy z żywą zielenią, minisiłownia, turlające się wszędzie kolorowe piłki relaksacyjne, sala kinowa oraz... gabinet masażu. Wszystko to - oprócz nowoczesnych miejsc pracy - czeka na pracowników firmy Kamsoft, w nowo otwartej siedzibie firmy w Nowych Gliwicach, czyli na zrewitalizowanych z unijnym wsparciem terenach po dawnej KWK Gliwice. Dziś rozpoczną tu pracę.

  Nowy obiekt firmy, poza nowoczesnym, stworzonym zgodnie z najnowszymi trendami wyposażeniem, otrzymał też niecodzienną nazwę Glon, czyli Gliwickie Ogrody Nauki. Nowy biurowiec ma około 10 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Wewnątrz znajdują się pomieszczenia dla informatyków i projektantów systemów informatycznych, a także serwery zdolne do przetwarzania informacji o wielkości danych sięgających dziesiątków terabajtów.

  Obiekt powstał w nieco ponad rok na zrekultywowanym i zagospodarowanym terenie przy ulicy Bojkowskiej. Glon to budynek inteligentny. Sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją jest zsynchronizowane i nastawione na maksymalną oszczędność energii. Dotyczy to także wody - budynek jest w stanie zgromadzić 300 metrów sześciennych deszczówki, która po przefiltrowaniu jest wykorzystywana jako woda użytkowa w toaletach i na terenach zielonych wokół budynku.

  Jednak nawet najnowocześniejszy budynek bez ludzi, to tylko puste mury. Choć uroczyste otwarcie nastąpiło w piątek, oddział zaczyna pracę dzisiaj.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama