29 listopada dla Iskierki zaśpiewa m.in. chór energetyków z...

  29 listopada dla Iskierki zaśpiewa m.in. chór energetyków z grupy Tauron

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na rzecz fundacji Iskierka śpiewały już m.in. chóry dziennikarzy i policjantów. Koncert jest okazją do podziękowania darczyńcom
  1/2
  przejdź do galerii

  Na rzecz fundacji Iskierka śpiewały już m.in. chóry dziennikarzy i policjantów. Koncert jest okazją do podziękowania darczyńcom ©Marzena Bugała-Azarko

  Bohaterem wieczoru będzie Dzięcięca Orkiestra Onkologiczna, ale innych atrakcji nie sposób policzyć. Warto spędzić sobotni wieczór z Iskieką!
  Koncert fundacji Iskierka, która pomaga oddziałom onkologicznym dla dzieci, jest świętem małych pacjentów, ich rodziców, lekarzy oraz sponsorów. Bohaterem wieczoru jest jak zawsze Dziecięca Orkiestra Onkologiczna. Wyjątkowa, bo tworzy się i koncertuje tylko raz w roku. To mali podopieczni śląskich ośrodków onkologicznych (w Katowicach, Chorzowie i Zabrzu) wraz ze swoimi rodzinami.

  - Pokonują tremę, własne ograniczenia i tego jednego dnia stają się artystami występującymi na scenie z zawodowymi muzykami.
  Orkiestra, której pierwszy koncert odbył się w 2006 roku, ma na koncie trzy wydawnictwa płytowe (m.in. z Natalią Kukulską, Miką Urbaniak, Me Myself And I, Renatą Przemyk, Arturem Andrusem czy zespołem Raz Dwa Trzy). Gościła też na kultowej liście przebojów radiowej "Trójki" - mówi z dumą Jolanta Czernicka-Siwecka, szefowa fundacji Iskierka.

  W tym roku do udziału w koncercie zostali zaproszeni Kamil Bednarek z zespołem oraz Maciej Miecznikowski. Ich kompozycje aranżowane są i wykonywane wspólnie z orkiestrą i… chórem - tym razem energetyków (złożonych z pracowników grupy Tauron. W minionych latach były chóry dziennikarzy, inżynierów, doradców podatkowych czy policyjny).

  Fundacja Iskierka przygotowała na ten jeden niezwykły koncert w roku wiele niespodzianek, np. zaprosi publiczność do wspólnego grania, pokaże, jak koncertować z użyciem tabletów, a w nietypowych rolach wystąpią wieloletni przyjaciele fundacji: Szymon Majewski i Jarosław Boberek.

  Dyrektorem artystycznym projektu jest prof. Piotr Sutt, a koncert poprowadzi niezawodnie dowcipny Mirosław Neinert.
  Bilety w cenie 50 i 30 zł. Dochód z koncertu przeznaczony jest na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Spotykamy się 29 listopada o godz. 17 w chorzowskim Teatrze Rozrywki.

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 - SERWIS WYBORCZY DZ [WEJDŹ]  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku
  *Zielony młody jęczmień najlepszy na odchudzanie. Jak przyrządzić? [WIDEO]
  *Górnik Zabrze na dnie. Komu zależy na upadku klubu? Socios Górnik chce go ratować

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama