Wisła szykuje się już na PŚ w skokach: Więcej miejsc...

  Wisła szykuje się już na PŚ w skokach: Więcej miejsc siedzących [BILETY, KALENDARZ ZAWODÓW]

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle Malince: na trybunie głównej ponad 1200 miejsc powiększy się o kolejnych prawie 600. Oprócz tego zawody może oglądać
  1/2
  przejdź do galerii

  Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle Malince: na trybunie głównej ponad 1200 miejsc powiększy się o kolejnych prawie 600. Oprócz tego zawody może oglądać około 10 tysięcy osób ©arc

  Zainteresowanie Pucharem Świata w Wiśle jest tak duże, że organizatorzy postanowili wybudować nową, dodatkową trybunę dla kibiców.
  Zainteresowanie Pucharem Świata przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Dlatego podjąłem decyzję o wybudowaniu dodatkowej trybuny z miejscami siedzącymi, by poprawić komfort oglądania skoków, jednocześnie ograniczając miejsca stojące - mówi Andrzej Wąsowicz, wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego i organizator zawodów.

  Za komfort trzeba będzie zapłacić  Były trzy koncepcje rozbudowy trybuny.
  Prezes Wąsowicz wyjaśnia, że został wybrany pomysł zrobienia nowego sektora A8, który znajdzie się naprzeciwko wyciągu przy samym płocie, na części powierz-chni sektora B1, gdzie były miejsca stojące dla kibiców. Jedna trzecia tej powierzchni zostanie przeznaczona na nową trybunę. W nowym sektorze dostępnych będzie 578 miejsc. Jeśli zainteresowanie biletami będzie bardzo duże, trybuna zostanie powiększona do 1100 miejsc siedzących.

  - Dlatego nie sprzedamy 3200 miejsc stojących, ale 1800 siedzących - wyjaśnia wiceprezes Wąsowicz, zaznaczając, że za miejsca siedzące trzeba będzie zapłacić więcej - stojące kosztują 40 zł, a siedzące - 80 zł.

  Bilety schodzą jak ciepłe bułeczki  W Polskim Związku Narciarskim nie obawiają się jednak, że nie będzie chętnych do droższych biletów. Zainteresowanie zawodami jest bowiem duże.

  - Mamy podgląd na stronę www.kupbilet.pl. Proszę sobie wyobrazić, że w poniedziałek uruchomiliśmy sprzedaż i już od razu zostało sprzedanych 260 biletów - podkreślił Andrzej Wąsowicz, który zauważył również, że w tym roku większość biletów kupują zorganizowane grupy, zwłaszcza różne firmy, na przykład jedna za jednym zamachem wykupiła cały sektor A6 ze 150 miejscami.

  Najważniejsze, by pogoda dopisała  Jutro po południu zbiera się komitet organizacyjny zawodów. Do Wisły przyjedzie także krakowska firma, która stawia mobilne trybuny na różnych zawodach, m.in. naTurnieju Czterech Skoczni. Omawiane będą ostatnie szczegóły. W PZN są pewni, że skoro Puchar Świata odbędzie się w czwartek, a trybuny będą rozstawiane od poniedziałku to zdążą na czas.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama