Częstochowa: Fundacja Od Serca zbierała cegiełki na...

  Częstochowa: Fundacja Od Serca zbierała cegiełki na nieistniejące dzieci

  p.

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Częstochowa: Fundacja Od Serca zbierała cegiełki na nieistniejące dzieci
  Policjanci z Częstochowy zabezpieczyli ponad 4 tysiące "cegiełek", sprzedawanych przez wolontariuszy na rzecz rzekomo chorych dzieci. W taki sposób działała częstochowska "Fundacja Od Serca", która za uzbierane pieniądze miała pomagać potrzebującym dzieciom. Jak ustalili śledczy, zbiórka prowadzona była także na nieistniejące osoby. Tego rodzaju działalność fundacja prowadziła pod centrami handlowymi w samej Częstochowie oraz w innych miastach woj. śląskiego i opolskiego.
  Częstochowa: Fundacja Od Serca zbierała cegiełki na nieistniejące dzieci
  Policjanci z komisariatu III w Częstochowie prowadzą sprawę dotyczącą działalności "Fundacji Od Serca" z siedzibą w Częstochowie na ulicy Głównej, której nazwę publikujemy za zgodą prokuratora. 8 lipca tego roku jedna z mieszkanek Częstochowy zauważyła pod jednym z marketów na ulicy Rocha wolontariuszkę, która zbierała pieniądze na chore dziecko. Wobec podejrzenia, że może to być nielegalna działalność, zawiadomiła policjantów.
  Gdy śledczy sprawdzili fundację okazało się, że ma ona wprawdzie legalne dokumenty pozwalające na taką działalność, ale zbiórkę prowadzi także na dzieci, których nie ma. Z zabezpieczonej w firmie dokumentacji wynika, że sprzedaż „cegiełek” i zbiórka pieniędzy odbywała się na Olgę Szymko i Jakuba Wolskiego, które to dzieci w rzeczywistości nie istniały. Dodatkowo, w jednym przypadku zbierane były pieniądze na rzeczywiście chorą Magdę, ale zbiórka ta była prowadzona także po zakończeniu zawartej z rodzicem umowy. W prowadzonym dochodzeniu ustalono, że fundacja mogła działać w taki sposób już od początku 2014 roku. Działalność prowadziła w formie sprzedaży „cegiełek” pod marketami w Częstochowie oraz innych miastach województwa śląskiego i opolskiego. „Cegiełki”, oferowane również przez wolontariuszy, którzy chodzili po domach, były sprzedawane po 5 złotych. Trudno jednak ustalić, ile ich sprzedano z powodu braku takiej dokumentacji.

  Policjanci z komisariatu III w Częstochowie proszą o kontakt osoby, które dokonały wpłat na konto "Fundacji Od Serca", lub zakupiły „cegiełki” pod marketami w Częstochowie oraz w innych miastach na Śląsku i w województwie opolskim. W sprawie tej prosimy kontaktować się pod numerem telefon: 34 369-15-26 z prowadzącym dochodzenie st. sierż. Sławomirem Kulą, 34 369-15-16, 34 369-15-11 lub 997 (sygnatura akt KP III 5822/14).

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 - SERWIS WYBORCZY DZ [WEJDŹ]  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku
  *Zielony młody jęczmień najlepszy na odchudzanie. Jak przyrządzić? [WIDEO]
  *Górnik Zabrze na dnie. Komu zależy na upadku klubu? Socios Górnik chce go ratować

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   fundacja od serca

   serce (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Ostatnio jeżdżą pasatem kombi z wypożyczalni z Olesna. I są bardzo wulgarni.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   Tomek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Oni mieli swoje samochody na rejstracjach skl i scz. stare lumpy rozwalające się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama