Obywatelskie Śląskie. Projekt RAŚ dla dzielnic śląskich...

  Obywatelskie Śląskie. Projekt RAŚ dla dzielnic śląskich miast

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Obywatelskie Śląskie. Projekt RAŚ dla dzielnic śląskich miast
  1/4
  przejdź do galerii

  ©arc.

  Członkowie Ruchu Autonomii Śląska są inicjatorami powołania wielu rad dzielnic w Katowicach, m.in. w Bogucicach w 2013 roku dzięki podpisom zebranym przez Maksymiliana Michałka, czy na Starej Ligocie, gdzie podpisy zbierał Szczepan Witaszek,a które trafią do urzędu miasta już niebawem - mówi Marek Nowara, przewodniczący koła RAŚ Katowice.
  DZ POLECA:
  Wyniki wyborów 2014: Kto w II turze wyborów? [ZOBACZ WSZYSTKIE MIASTA]


  ZOBACZ KONIECZNIE:
  * WYNIKI WYBORÓW 2014: OTO JUŻ WYBRANI PREZYDENCI I BURMISTRZOWIE W MIASTACH WOJ. ŚLĄSKIEGO
  * WYNIKI WYBORÓW 2014: KTO W II TURZE WYBORÓW? TUTAJ WALKA NADAL TRWA


  - Współpracujemy także z innymi inicjatywami mieszkańców. Ponadto nasi radni w radach dzielnic, w Wełnowcu-Józefowcu, Murckach, Ligocie-Panewnikach, Piotrowicach-Ochojcu, Zarzeczu, Bogucicach i Janowie-Nikiszowcu działają na rzecz promocji RJP oraz innych narzędzi służących mieszkańcom, jak choćby budżet obywatelski - dodaje.

  - Dlatego też kolejnym naszym działaniem jest projekt “Obywatelskie Śląskie”, który zakłada większy udział mieszkańców w życiu publicznym miast i województw poprzez Rady Dzielnic, Budżet Obywatelski, Konsultacje Społeczne oraz Obywatelskie Inicjatywy Uchwałodawcze - mówi Nowara.

  Na zwołanej w klubie ProKultura konferencji prasowej poinformowano o postulatach związanych z projektem, które rozesłano do kandydatów na urząd prezydentów miast, którzy zmierzą się w najbliższą niedzielę w drugiej turze wyborów.

  Jednym z tych miast jest Ruda Śląska, która w minionych wyborach wyróżniła się na tle innych miast potężną ilością komitetów wyborczych, a także kandydatów na radnych, która była większa niż np. w Katowicach. - To trend, który jasno pokazuje, że społeczeństwo obywatelskie dojrzewa i chce brać na siebie większa odpowiedzialność za losy miasta. Nasz projekt to odpowiedź na realną potrzebę,potencjalne narzędzie do pracy dla wszystkich zaangażowanych i aktywnych mieszkańców - mówi Dawid Biały, członek Rady Naczelnej RAŚ oraz koła RAŚ Ruda Śląska.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   radni będą siedzieć w fotelach czy na krzesełkach

   daltonista (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Czy ustalono priorytetowa sprawę dla RAŚ, to jest kolor foteli lub krzesełek nowych Radnych Bezradnych

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rady dzielnic

   Bytomiann (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Jak ten program ma się do poparcia przez RAŚ w Bytomiu prezydenta Bartyli, którego ekipa zlikwidowała dzielnice jako jednostki pomocnicze, a do zgłoszenia inicjatywy obywatelskiej wprowadziła próg...rozwiń całość

   Jak ten program ma się do poparcia przez RAŚ w Bytomiu prezydenta Bartyli, którego ekipa zlikwidowała dzielnice jako jednostki pomocnicze, a do zgłoszenia inicjatywy obywatelskiej wprowadziła próg 10% podpisów uprawnionych do głosowania ?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama