Jastrzębski Węgiel przed ostatnią szansą w Lidze Mistrzów

Zdjęcie autora materiału

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla podejmą we wtorek (godz. 18.00) niemiecki zespół Generali Unterhaching w rewanżowym meczu pierwszej fazy play - off Ligi Mistrzów. Na wyjeździe Polacy przegrali 1:3. By awansować, muszą wygrać i zwycięzyć w tzw. złotym secie.
    - W Unterhaching zagraliśmy jeden z lepszych meczów w tym sezonie. To niestety świadczy o tym, jakie były te poprzednie. Na gospodarzy to było jednak za mało. Pokonali nas, bowiem byli w większym stopniu drużyną. Oczywiście wynik jest sprawą otwartą, musimy tylko po prostu zacząć grać na odpowiednim poziomie - powiedział prezes jastrzębian Zdzisław Grodecki.

Jeśli wicemistrzowie kraju odpadną we wtorek, pozostanie im już tylko walka o miejsca 7-10 w PlusLidze. Spisują się w niej słabo. W sobotę przegrali w swojej hali z beniaminkiem Fartem Kielce 2:3, mimo że trzeciego seta wygrali 25:12.

Generali w niedzielnym meczu ligowym pokonało przedostatni zespół w tabeli - ABC Titans Berg.Land 3:1. Przed rewanżem w Jastrzębiu trener niemieckiej ekipy Mihai Paduretu jest ostrożny. - Dopiero pierwsza połowa za nami. Jeszcze nic nie osiągnęliśmy, choć mamy dobrą pozycję wyjściową - zaznaczył.

- Stoimy przed ogromną szansą na duży sukces. Jeśli zagramy na tym samym poziomie, co w pierwszym spotkaniu, to stać na zwycięstwo w Polsce - powiedział czeski środkowy bloku Tomas Kmet. PAP