Bielsko-Biała: Krywult wygrywa z Okrzesikiem w… sądzie

  Bielsko-Biała: Krywult wygrywa z Okrzesikiem w… sądzie

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jacek Krywult (z lewej) i Janusz Okrzesik w niedzielę zmierzą się w drugiej turze wyborów
  1/2
  przejdź do galerii

  Jacek Krywult (z lewej) i Janusz Okrzesik w niedzielę zmierzą się w drugiej turze wyborów ©Łukasz Klimaniec

  Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej zakazał Januszowi Okrzesikowi i Niezależnym.BB rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o tym, że prezydent miasta Jacek Krywult złamał przepisy ustawy antykorupcyjnej wyznaczając m.in. siebie do Rady Nadzorczej Agencji Rozwoju Regionalnego SA.
  Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej rozpatrzył sprawę w trybie wyborczym. Wyrok wydał w środę 26 listopada. Chodzi o informacje rozpowszechniane przez Niezależnych.BB i Janusza Okrzesika w artykule zamieszczonym w Kurierze Niezależnym.

  Według nich prezydent Krywult podejmując decyzję 25 czerwca 2014 roku miał złamać przepisy ustawy antykorupcyjnej wyznaczając m.in. siebie do Rady Nadzorczej Agencji Rozwoju Regionalnego SA, czego skutkiem z mocy prawa jest utrata przez niego stanowiska, co najmniej zaś naciągnął prawo, a na pewno załamał standardy sprawowania władzy.


  Sad uznał, że artykuł zawiera sformułowania nieprawdziwe. Uzasadnił, że od zasady zawartej w ustawie o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne są przewidziane wyjątki m.in. dotyczące osób wójtów, burmistrzów prezydentów, o ile zostały zgłoszone do objęcia takich stanowisk w spółce prawa handlowego przez przez jednostki samorządu terytorialnego, ich związki lub inne osoby prawne jednostek samorządu terytorialnego. Taką jednostką jest gmina, a Waldemar Jędrusiński wskazując Jacka Krywulta do Rady Nadzorczej Agencji Rozwoju Regionalnego, jako przedstawiciela Gminy, działał zgodnie z prawem.

  Decyzją sądu Janusz Okrzesik i KWW Niezależni.BB mają sprostować nieprawdziwe informacje.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama