Tauron Banimex MKS Dinamo Bukareszt 3:2 Siatkarki z Dąbrowy Górniczej w 1/8 finału Pucharu CEV

Tauron Banimex MKS Dinamo Bukareszt 3:2
Tauron Banimex MKS Dinamo Bukareszt 3:2 Arkadiusz Ławrywianiec
Po wygraniu pierwszego meczu w Rumunii 3:1 siatkarki z Dąbrowy Górniczej, żeby awansować do kolejnej rundy Pucharu CEV musiały wygrać w rewanżu przynajmniej dwa sety. Zadanie wykonały z nawiązką. Tauron Banimex MKS po raz drugi pokonał Dinamo Bukareszt 3:2.

Trener Branco Gajić postawił na tą samą szóstkę, która rozpoczynała mecz w Bukareszcie. Rumunki niespodziewanie dobrze grały w obronie i uzyskały kilkupunktowe prowadzenie (7:4, 14:10, 16:11). Ich ataki opierały się głownie na urodzonej w Hiszpanii czarnoskórej Milagrosie Collar.

Dąbrowianki przebudziły się dopiero po pierwszej przerwie technicznej w drugim secie. Sygnał do ataku dała Ozge Cemberci nękając rywalki zagrywką. Siatkarki Tauronu wyszły na prowadzenie, a potem szybko powiększały przewagę i nie dały sobie już wydrzeć zwycięstwa.

Pierwszy krok do awansu został zrobiony, należało zrobić drugi. Dąbrowianki początkowo przegrywały 4:6 i 6:8, ale podobnie jak w poprzedniej partii, po przerwie technicznej wzięły stery w swoje ręce. Do wyrównania doprowadziła Tamara Kaliszuk, a potem dzięki dobrej zagrywce Camberci dąbrowianki objęły prowadzeni. Rumunki nie potrafiły już do końca odwrócić losów tego seta.

Siatkarki z Bukaresztu zamierzały się godnie pożegnać z europejskimi pucharami i chciały wywieźć z Dąbrowy Górniczej zwycięstwo. Udało im się wygrać jednak jeszcze tylko jednego seta. W tie breaku górą były podopieczne Juana Manuela Sarramalery. Zwycięstwo zostało jednak okupione kontuzją Białorusinki Katsiatryny Zakrewskajej.

W następnej rundzie Tauron Banimex znowu trafił na zespół z Rumunii. W 1/8 finału ich rywalem będzie Alba Blaj, która okazała się lepsza w konfrontacji ze szwajcarskim Koeniz.

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – Dinamo Bukareszt 3:2 (19:25, 25:18, 25:15, 22:25, 15:4).
Pierwszy mecz 3:1 dla Tauronu, awans zespołu z Dąbrowy Górniczej.

Tauron Cemberci, Dziękiewicz, Mancuso, Zakrewskaja, Kaliszuk, Sobolska, Urban (libero), Strasz (libero) oraz Piekarczyk, Łukaszewska, Staniucha-Szczurek
Dinamo Collar, Marcovici, Badea, Trombitas, Anisowa, Germanowa, Manu (libero) oraz Carbuneanu, Kapelovies, Motroc, Marin, Filipas

Zdaniem trenerów

Juan Manuel Sarramalera, Tauron

To nie był łatwy mecz, bo wymagał dużej koncentracji, a poza tym mieliśmy za sobą trudny mecz z BKS Aluprof. Dodatkowo do końca nie było wiadomo, czy zagra Gina Mancuso, która w spotkaniu z BKS wpadła w bandę reklamową. Zwycięstwo na pewno cieszy, choć przed nami kolejne trudne mecze. Mam nadzieję, że kontuzja Zakrewskajej nie będzie groźna i zagra z Muszynianką.

Branco Gajić, Dinamo

Życzę dalszych sukcesów Tauronowi w europejskich pucharach. To zespól zdecydowanie lepszy od nas, lepiej zorganizowany. Jestem trenerem od 2 tygodni i trudno było w tak krótkim czasie zmienić oblicze tego zespołu.