Jastrzębie: Będą zwolnienia grupowe. JSW podpisało...

  Jastrzębie: Będą zwolnienia grupowe. JSW podpisało porozumienie z JZR

  Katarzyna Spyrka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Jastrzębskich Zakładach Remontowych trwa proces zwolnień grupowych. Pracę straci tu ponad 400 pracowników Zakładu Robót Górniczych. Wczoraj, JZR podpisało porozumienie z JSW. Czego dotyczy?
  Wczoraj, 26 listopada 2014 r. zarządy dwóch spółek z grupy JSW Szkolenie i Górnictwo oraz Jastrzębskich Zakładów Remontowych podpisały porozumienie, w którym SiG deklaruje „priorytetowe potraktowanie pracowników części górniczej JZR wyrażających chęć podjęcia pracy w JSW SiG z uwagi na ich kompetencje i doświadczenie, o ile uzyskają oni rekomendację Prezesa Zarządu JZR”.

  Porozumienie zostało podpisane w związku z prowadzonym w Jastrzębskich Zakładach Remontowych procesem zwolnień grupowych wynikających z faktu wygaszania działalności górniczej.


  Aktualnie JZR Sp. z o.o., której podstawową działalnością są remonty i produkcja urządzeń górniczych, prowadzi również pion usługowej działalności górniczej na rzecz JSW SA. Skoncentrowanie działalności tej spółki wyłącznie na usługach remontowych i produkcji urządzeń górniczych pozwoli na lepszą organizację pracy, uproszczenie systemu płacowego oraz silniejszą koncentrację na działalności kluczowej z punktu widzenia Grupy Kapitałowej.

  Z kolei w spółce JSW Szkolenie i Górnictwo wciąż przybywa podań o pracę. Aktualnie jest ich już 7895. Pracę podjęło 731 osób. JSW SiG nadal poszukuje do pracy kombajnistów ścianowych, górników sekcyjnych i hydraulików.

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 - SERWIS WYBORCZY DZ [WEJDŹ]  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku
  *Zielony młody jęczmień najlepszy na odchudzanie. Jak przyrządzić? [WIDEO]
  *Górnik Zabrze na dnie. Komu zależy na upadku klubu? Socios Górnik chce go ratować

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Porozumienie pomiędzy JZR i SIG

   Uczciwy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Dziękuje za takie porozumienie. Zatrudnią ludzi na 3 miesiące a później wszystkich niepotrzebnych zwolnią pod pretekstem kryzysu w górnictwie. Tak właśnie zrobi prezes.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama