Awaria w Siemianowicach usunięta; wkrótce do 5 tys. mieszkań...

  Awaria w Siemianowicach usunięta; wkrótce do 5 tys. mieszkań dotrze ciepło

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Do prawie 5 tys. mieszkań w dzielnicy Michałkowice w Siemianowicach Śląskich już wkrótce powinno dotrzeć ciepło. Uszkodzona w poniedziałek magistrala została naprawiona.
  Jak poinformował Jacek Urban z katowickiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, jego pracownicy wymienili 3-metrowy odcinek rury. - Trwa napełnianie i rozruch sieci. Lada chwila mieszkańcy powinni poczuć ciepło - zapewnił.

  Według Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, do awarii doszło w poniedziałek ok. godz. 9 rano, na terenie ogródków działkowych. Przyczyną była korozja rurociągu.


  W poniedziałek w południe w Katowicach było 7 stopni Celsjusza.

  Od początku sezonu grzewczego w woj. śląskim zanotowano wiele awarii ciepłowniczych; ich najczęstsza przyczyna to zły stan infrastruktury. W połowie stycznia na skutek uszkodzenia głównej magistrali w Zabrzu ciepła zostało pozbawionych 10 tys. odbiorców. Kłopoty mieli też mieszkańcy m.in. Dąbrowy Górniczej i Będzina.

  Do największej w tym sezonie awarii doszło na początku grudnia w Częstochowie, gdzie ciepła zostało pozbawionych ok. 150 tys. odbiorców. Niektórzy mieli zimno w mieszkaniach przez kilka dni. PAP

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama