Ważne
  Wójt i radni Nędzy już po ślubowaniu [ZDJĘCIA]

  Wójt i radni Nędzy już po ślubowaniu [ZDJĘCIA]

  JACK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wójt i radni Nędzy już po ślubowaniu
  1/16
  przejdź do galerii

  Wójt i radni Nędzy już po ślubowaniu ©arc.

  Wójt i radni Nędzy już po ślubowaniu ZDJĘCIA Radni Gminy Nędza mają za sobą pierwszą w nowej kadencji sesję Rady Gminy. Nowo wybrani radni, a także wójt złożyli uroczyste ślubowanie. Wybrano także przewodniczącego oraz wiceprzewodniczącego Rady.

  Wójt i radni Nędzy już po ślubowaniu ZDJĘCIA  Radni Gminy Nędza mają za sobą pierwszą w nowej kadencji sesję Rady Gminy. Nowo wybrani radni, a także wójt złożyli uroczyste ślubowanie. Wybrano także przewodniczącego oraz wiceprzewodniczącego Rady.

  Alicja Kowol, Jan Flut, Justyna Bonk-Mozgawa, Jan Francus, Marian Gzuk, Norbert Gzuk, Julian Skwierczyński, Krystian Krótki, Gizela Marondel, Brunon Bluszcz, Gerard Przybyła, Piotr Kudla, Krystian Okręt, Waldemar Wiesner, Karol Kalemba - oto skład Rady Gminy Nędza nowej kadencji 2014-2018. 10 z 15 nowo wybranych radnych weszło do rady z KWW Anny Iskały, 5 - z KWW Franka Marcola.

  Wybrani w wyborach samorządowych radni Gminy Nędza 27 listopada spotkali się na pierwszej sesji. Odebrali zaświadczenia o wyborze na radnego, złożyli także uroczyste ślubowanie deklarując: "Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców."

  Radni w głosowaniu tajnym wybrali Przewodniczącego Rady. Zgłoszono dwóch kandydatów: dotychczasowego przewodniczącego Gerarda Przybyłę oraz Waldemara Wiesnera. Z wynikiem głosowania 10:5 Gerard Przybyła utrzymał funkcję z poprzedniej kadencji.

  - To zaszczyt i czuję się dumny, że radni obdarzyli mnie zaufaniem na kolejne cztery lata. Myślę, że doświadczenia zebrane w poprzedniej kadencji pozwolą mi jeszcze lepiej wykonywać powierzone obowiązki - mówił przewodniczący Przybyła. - Jaką gminę chciałbym zobaczyć za cztery lata? Dobrze się rozwijającą, zjednoczoną. Niech będzie miejscem, gdzie ludziom będzie się dobrze żyło. To nasze zadanie zrobić wszystko, by z dumą za cztery lata móc powiedzieć, że to była dobra kadencja - dodaje przewodniczący. Wśród najważniejszych zadań pracy Rady Gminy w kolejnych czterech latach wymienia te związane z kontynuacją budowy kanalizacji w gminie, rozwojem gospodarczym, przyciąganiem nowych inwestorów, dających dodatkowe miejsca pracy.

  Zaświadczenie o wyborze otrzymała także wójt gminy Anna Iskała. Wójt złożyła również ślubowanie: "Obejmując urząd Wójta Gminy Nędza, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy Nędza."

  Podczas pierwszej sesji, również w głosowaniu tajnym, radni wybrali także wiceprzewodniczącego Rady Gminy. Przewagą głosów 10 do 5 funkcję, tak jak w poprzedniej kadencji, sprawować będzie Krystian Okręt. Drugim zgłoszonym kandydatem był Norbert Gzuk.

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 - SERWIS WYBORCZY DZ [WEJDŹ]  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku
  *Zielony młody jęczmień najlepszy na odchudzanie. Jak przyrządzić? [WIDEO]
  *Górnik Zabrze na dnie. Komu zależy na upadku klubu? Socios Górnik chce go ratować

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama