Częstochowa: Jest wielki spór o plac Biegańskiego

  Częstochowa: Jest wielki spór o plac Biegańskiego

  JS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zapowiedź zmian w projekcie przebudowy placu Biegańskiego - utrzymanie tam ruchu kołowego rozpaliła dyskusje naszych internautów.
  Przeciwnicy majstrowania przy projekcie boją się, że radykalne zmiany spowodują utratę 34 milionów zł unijnej dotacji do przebudowy placu oraz I i II alei Najświętszej Maryi Panny. W projekcie przedstawionym w Urzędzie Marszałkowskim, który decyduje o przyznaniu dotacji, przebudowa placu Biegańskiego i alei jest traktowana integralnie.

  Internauci chcieliby też wiedzieć jaki w końcu będzie harmonogram prac, jaka będzie organizacja ruchu w czasie robót. Jak będziemy jeździć w centrum miasta.

  Spółka Przemysłówka, która wygrała przetarg na tę inwestycję, 20 stycznia przedstawiła harmonogram robót Miejskiemu Zarządowi Dróg i Transportu, ale jest trzymany w tajemnicy.

  MZDiT od dwóch tygodni pracuje nad zmianami w organizacji ruchu na podstawie tego harmonogramu.
  Zwolennicy utrzymania przejezdności placu twierdzą, że tylko dostępność placu i alei dla samochodów zapobiegnie wymieraniu handlu, restauracji, kawiarni w tej części miasta.

  Chociaż przykład III alei NMP, gdzie po przebudowie wyłączono jedną część z ruchu pokazuje, że branża gastronomiczna ma się tam całkiem dobrze.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama