Hanysy.pl zapraszają do Gliwic na spotkanie z pisarką Romą...

  Hanysy.pl zapraszają do Gliwic na spotkanie z pisarką Romą Ligocką

  Zdjęcie autora materiału

  Aldona Minorczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Roma Ligocka

  Roma Ligocka ©ARC/Hej.Mielec.pl

  Hanysy .pl zapraszają na spotkanie z Romą Ligocką, pisarką i malarką, dziewczynką w czerwonym płaszczyku z filmu Romana Polańskiego, prywatnie jej kuzyna.
  Roma Ligocka

  Roma Ligocka ©ARC/Hej.Mielec.pl

  O godz. 15.30 – 16.00 w Bibliotece Miejskiej w Gliwicach na ul. Kościuszki Roma Ligocka będzie podpisywać swoje książki. A o godz. 17.00 zapraszamy spotkanie w Centrum Kulturalno – Sportowym ŁABĘDŹ w Gliwicach-Łabędach na ul. Przyszowskiej. Wstęp bezpłatny.

  Roma Ligocka oglądając film „Listę Schindlera” rozpoznała samą siebie w postaci dziewczynki w czerwonym płaszczyku. Stało się to inspiracją do napisania książki, do spisania swoich wspomnień. W „Dziewczynce w czerwonym płaszczyku” Ligocka opisała swoje dzieciństwo spędzone w getcie, strach, upokorzenie oraz śmierć bliskich.

  Jej książki: „Dziewczynka w czerwonym płaszczyku”, „Kobieta w podróży” oraz „Tylko ja sama” są bestsellerami, nie tylko w Polsce ale i w Europie. Wielokrotnie nagradzana, przez wiele lat pracowała jako kostiumolog i scenograf w licznych europejskich teatrach, operach, także w filmie i telewizji. Roma Ligocka wydała również cztery tomy felietonów: „Znajoma z lustra”, „Czułość i obojętność”, „Wszystko z miłości” oraz „Księżyc nad Taorminą”. Jej książka „Róża. Obrazy i słowa” jest z kolei pięknym, albumowym przewodnikiem po malarstwie Autorki. W listopadzie 2012 roku ukazała się jej najnowsza powieść, „Dobre dziecko”, będąca zapisem intymnych wspomnień nastoletniej „dziewczynki w czerwonym płaszczyku”.

  Impulsem do napisania autobiograficznej książki „Dziewczynka w czerwonym płaszczyku” była rozmowa Romy z reżyserem, S. Spielbergiem oraz krakowska premiera ‚Listy Schindlera”. Książka ta przyniosła Romie Ligockiej prawdziwą sławę, przetłumaczona została na 22 języki (ostatnio nawet na chiński), stała się też międzynarodowym bestsellerem, a prawa do ekranizacji książki zostały sprzedane hollywoodzkiemu producentowi.

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 - SERWIS WYBORCZY DZ [WEJDŹ]  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku
  *Zielony młody jęczmień najlepszy na odchudzanie. Jak przyrządzić? [WIDEO]
  *Górnik Zabrze na dnie. Komu zależy na upadku klubu? Socios Górnik chce go ratować

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama