Wybory 2014 w Żorach: Socha vs. Kałuża. Kto wygra?

  Wybory 2014 w Żorach: Socha vs. Kałuża. Kto wygra?

  Katarzyna Śleziona

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  30.11. II tura wyborów. Zasady głosowania

  30.11. II tura wyborów. Zasady głosowania ©Katarzyna Śleziona

  Wybory Żory 2014: W niedzielę, 30 listopada czeka nas druga tura wyborów. O urząd prezydenta Żor powalczą urzędujący prezydent, Waldemar Socha i jego do niedawna zastępca, Wojciech Kałuża. I tura nie dała rozstrzygnięcia. Socha zdobył 44,1 proc. głosów, a Kałuża 25,0 proc.
  30.11. II tura wyborów. Zasady głosowania

  30.11. II tura wyborów. Zasady głosowania ©Katarzyna Śleziona

  Wybory Żory 2014: 30 listopada druga tura wyborów... Zasady głosowania  W niedzielę, 30 listopada lokale wyborcze w Żorach będą otwarte w godzinach od 7 do 21. Cisza wyborcza potrwa w nocy z 28 na 29 listopada od godziny 24 aż do zamknięcia lokali wyborczych w niedzielę, 30 listopada do godziny 21. W tym czasie nie będzie można agitować, rozdawać ulotek, rozklejać plakatów i emitować w mediach ogłoszeń wyborczych. Za złamanie ciszy wyborczej grozi grzywna do 5 tysięcy złotych.

  W Żorach uprawnionych do głosowania jest 48159 mieszkańców. Mamy cztery okręgi wyborcze i 33 obwody głosowania. Sprawdź, do jakiego obwodu głosowania przynależysz!

  Sylwetki kandydatów:


  30 listopada żorzanie będą wybierać swojego prezydenta miasta na lata 2014-2018.
  Pierwsza tura wyborów z niedzieli, 16 listopada nie dała rozstrzygnięcia. Waldemar Socha uzyskał 44,1 proc. głosów, a Wojciech Kałuża - 25,0 proc.

  Waldemar Socha - dostał się również do Rady Miejskiej Żor kadencji 2014-2018 z Żorskiego Porozumienia i W.Socha - zdobył 229 głosów z okręgu nr 2 (os. Ks. Władysława, os. Powstańców Śląskich). Ma 52 lata. Prezydent Żor jest nieprzerwanie od 1998 roku. Jeśli wygra w II turze wyborów, jego miejsce w RM zajmie Andrzej Lis.

  Wojciech Kałuża - dostał się również do Rady Miejskiej Żor kadencji 2014-2018 z Żorskiej Samorządności - w I turze wyborów zdobył 225 głosów z okręgu nr 1 (Śródmieście, Kleszczów, Kleszczówka, Korfantego, Baranowice, Osiny). Ma 34 lata. Był wiceprezydentem Żor od sierpnia 2008 do 17 listopada 2014 roku, kiedy zwolnił go ze stanowiska urzędujący prezydent Socha. Jeśli Kałuża wygra w II turze wyborów prezydenckich, jego miejsce w RM zajmie Krzysztof Hałacz.

  Zasady głosowania:
  Aby oddać ważny głos, należy postawić jeden znak X (lub krzyżyk) w kratce po lewej stronie nazwiska wybranego kandydata. Każdy symbol inny niż "dwie przecinające się linie" przy nazwisku kandydata spowoduje, że głos będzie nieważny.
  Głos będzie nieważny również wtedy, gdy osoba głosująca w żadnej z kratek nie postawi znaku "X" lub zagłosuje na więcej niż jedną osobę. W kratkach przy nazwiskach kandydatów nie można dokonywać żadnych korekt. Na ocenę ważności głosu nie mają natomiast dopiski na karcie poza kratkami.
  Aby zagłosować, trzeba okazać w lokalu wyborczym swój dokument tożsamości.

  Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami!

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 - SERWIS WYBORCZY DZ [WEJDŹ]  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku
  *Zielony młody jęczmień najlepszy na odchudzanie. Jak przyrządzić? [WIDEO]
  *Górnik Zabrze na dnie. Komu zależy na upadku klubu? Socios Górnik chce go ratować

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama