Wybory 2014: II tura w gminie Kobiór

  Wybory 2014: II tura w gminie Kobiór

  AS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  16 listopada podczas pierwszej tury wyborów mieszkańcy gminy Kobiór nie podjęli decyzji, kto przez cztery lata będzie zarządzać ich gminą. W niedzielę runda druga. Już ostateczna. W gminie Kobiór o fotel wójta powalczą Bronisław Gembalczyk i Eugeniusz Lubański. W pierwszej turze wyborów sekretarzowi gminy Bronisławowi Gembalczykowi poparcie okazało 22,51 proc. wyborców. Natomiast dotychczasowy zastępca wójta gminy Kobiór Eugeniusz Lubański zdobył 36,84 proc. głosów.
  Kandydaci na wójta gminy Kobiór.

  Kandydaci na wójta gminy Kobiór. ©arc.

  Bronisław Gembalczyk - Ma 55 lat, mieszka w Kobiórze, jest żonaty. Żonka Bronisław Gembalczyka jest nauczycielką. Ma dwoje dorosłych dzieci, które założyły już własne rodziny. Z zawodu Bronisław Gembalczyk jestem radcą prawnym. Od 1990r. związany jest z samorządem terytorialnym, początkowo jako radca prawny Urzędu Miejskiego w Żorach oraz Urzędu Miasta i Gminy w Pszczynie, a następnie od 1991r. jako sekretarz gminy Kobiór, na którym to stanowisku pracuje do chwili obecnej. Ponadto od 1995r. prowadzi punkt porad prawnych w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kobiórze. Bezpartyjny.

  Eugeniusz Lubański - Ma 59 lat, z wykształcenia geodeta, absolwent Technikum Budowlanego w Tychach oraz Wydziału Geodezji Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i studiów podyplomowych na tej samej uczelni, w zakresie gospodarki nieruchomościami.
  Posiada uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii nadane przez ministra gospodarki przestrzennej i budownictwa. Od 1991 r. pełni funkcję kierownika Referatu Gospodarki Przestrzennej Urzędu Gminy i specjalista ds.pozyskiwania środków unijnych. Od 2007 roku zastępca wójta gminy Kobiór.

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 - SERWIS WYBORCZY DZ [WEJDŹ]  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku
  *Zielony młody jęczmień najlepszy na odchudzanie. Jak przyrządzić? [WIDEO]
  *Górnik Zabrze na dnie. Komu zależy na upadku klubu? Socios Górnik chce go ratować

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   No,no!

   mistletoe

   Zgłoś naruszenie treści

   CYTAT:
   "ŻONKA Bronisław Gembalczyka jest nauczycielką."

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama