II Liga: Energetyk ROW Rybnik – Rozwój Katowice 2:1 [RELACJA LIVE, ONLINE, ZDJĘCIA]

Andrzej Czekaj
W meczu 19. kolejki II ligi w Rybniku dojdzie dziś do pojedynku na szczycie. Naprzeciwko siebie staną obecny wicelider i lider tych rozgrywek. Emocji na pewno nie zabraknie bowiem różnice punktowe w tabeli pomiędzy tymi zespołami są minimalne. Początek meczu o godz. 17. Relacje LIVE przeprowadzi portal Ekstraklasa.net.

Dzisiejsze spotkanie w Rybniku określane jest mianem „Derbów Śląska” i jednocześnie meczem na szczycie drugiej ligi. Nie ma w tym nic dziwnego bowiem oba zespoły spisują się bardzo dobrze na obecnym etapie rozgrywek. Zespół z Rybnika długo plasował się na pierwszym miejscu w tabeli, ale potem zdarzyło mu się kilka potknięc, które wykorzystał Rozwój wyprzedzając rybniczan i jednocześnie zapewniając sobie tytuł mistrza jesieni w drugiej lidze. Katowiczanie prezentują obecnie bardzo efektowną i skuteczną grę (na osiemnaście spotkań wygrali jedenaście i zdobyli w nich aż trzydzieści trzy gole tracąc szesnaście). W Katowicach coraz częściej mówi się, że z aktualną formą Rozwój ma realne szanse na awans do pierwszej ligi. – To ewidentnie najsilniejsza drużyna na przestrzeni lat – stwierdził cytowany przez portal sportowefakty.pl Przemysław Gałecki, obrońca zespołu z Katowic, który reprezentuje barwy tego klubu od sezonu 2008/2009.

Obie ekipy spotkają się ze sobą już po raz dziesiąty. Ze względu na reformę drugiej i trzeciej ligi zespoły nie grały przeciwko sobie tylko w sezonach 2011/2012 i 2013/2014 z racji tego, że rybniczanie występowali wówczas w wyższej klasie rozgrywkowej.

Bilans ostatnich dziewięciu meczów między tymi drużynami jest równy:3-3-3. Różnica bramek minimalnie na korzyśc Energetyka 15:12.
W ostatnim meczu tych zespołów rozegranym 9 sierpnia tego roku na stadionie przy ulicy Zgody w Katowicach padł remis 2:2, mimo, że gospodarze po trzydziestu minutach prowadzili 2:0 i całą drugą połowę grali z przewagą jednego zawodnika. Determinacja gości w drugiej połowie pozwoliła im doprowadzic do remisu i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.