Energetyk ROW Rybnik - Rozwój Katowice 2:1 [RELACJA, ZDJĘCIA]

Aleksander Król
Energetyk ROW Rybnik - Rozwój Katowice
Energetyk ROW Rybnik - Rozwój Katowice Aleksander Król
Mecz między ROW-em i Rozwojem miał być wisienką na torcie tego sezonu i myslę, że nie zawiódł oczekiwań. Było dużo emocji i dużo jakości z obu stron. My na pewno cieszymy się ze zwycięstwa – mówił po wygranym meczu Marcin Prasoł, trener Energetyka ROW Rybnik.

ROW Rybnik pokonał Rozwój Katowice 2:1, a pierwsza bramka padła już w 3 minucie spotkania po golu Grzegorza Fonfary.

- Ta bramka potwierdziła nasze nastawienie, wyjście na ten mecz, ustawiła spotkanie. Choć Rozwój postawił ciężkie warunki. Widać, że jest to mocna drużyna i trudny rywal. Do końca trzeba było o ten wynik może nie drzeć, ale utrzymać koncentracje, bo groźne sytuacje stwarzali zawodnicy z Katowic – mówi selekcjoner ROW-u.

Do przerwy nie padła już żadna bramka, choć zarówno ROW, jak i Rozwój miał kilka dogodnych sytuacji. W drugiej połowie spotkania wynik rybniczan podwyższył Szymon Sobczak. Po tym trafieniu rybniczanie coraz swobodniej poczynali sobie na boisku, aż do 85 minuty, gdy Sebastian Gielza zdobył kontaktowego gola. Tablica świetlna pokazała wynik 2:1 i zrobiło się nerwowo.

Rozwój nie był jednak w stanie zamienić kilku dobrych okazji na wyrownujacego gola i ostatecznie 3 punkty pozostają w Rybniku. Dzięki zwycięstwu ROW Rybnik zrzuca z fotela lidera Rozwój Katowice i kończy rundę jesienną na pierwszym miejscu II ligi.

Gratuluję trenerowi ROW-u dobrego meczu, zwycięstwa i pierwszego miejsca w tabeli Popełniliśmy dużo błędów. Trzeba wyciągnąć wnioski – mówił zaraz po meczu Dietmar Brehmer, trener Rozwoju Katowice. - Nie zmienia to faktu, że jestem dumny z moich zawodników. To gdzie jesteśmy, to efekt ich solidnej pracy. Jesteśmy małym klubem, a robimy wielkie rzeczy – dodaje trener zdetronizowanej ekipy z Katowic.

Przez cały mecz kibice ROW-u śpiewali ROW w pierwszej lidze. Czy taki cel stawia sobie trener i zarząd zielono-czarnych?
Przewaga jest mała, w czole tabeli jest bardzo ciasno i na pewno bardzo ostrożnie trzeba stawiać sobie cele. Naszym celem jest wygrywać każdy kolejny mecz i z tego poskładamy całość – mówi Marcin Prasoł.