Górnik Łęczna - Ruch Chorzów 3:0 ZDJĘCIA Ruch przegrał, wróciły jesienne koszmary

Ruch Chorzów przegrał z Górnikiem Łęczna 3:0 Jadąc do Łęcznej chorzowianie snuli plany o trzecim z rzędu zwycięstwie i bezpośrednim kontakcie z bezpieczną strefą tabeli. Górnik, który od pięciu meczów nie wygrał, brutalnie wybił Niebieskim te marzenia z głów, pewnie wygrywając 3:0. Górnik Łęczna - Ruch Chorzów 3:0.

W pierwszej połowie gra była wyrównana, goście mieli dwie szanse na objęcie prowadzenia, zmarnowane jednak przez Grzegorza Kuświka i Filipa Starzyńskiego. Gospodarze też próbowali pokonać Krzysztofa Kamińskiego i dopięli swego już w doliczonym czasie pierwszej połowy, gdy obrońcy Ruchu pozwolili Łukaszowi Mierzejewskiemu spokojnie wyskoczyć do dośrodkowania Grzegorza Bonina.

Drugi gol łęcznianie zdobyli zaraz po wznowieniu gry w drugiej połowie.
– To były decydujące momenty tego meczu – stwierdził trener Waldemar Fornalik.
– Zwłaszcza gol stracony w końcówce pierwszej połowy to nic przyjemnego. Wróciły koszmary z poprzednich spotkań – dodał Marek Zieńczuk.

Podopieczni Jurija Szatałowa po zdobyciu drugiej bramki kontrolowali już przebieg wydarzeń na boisku, szanując korzystny wynik. Z kolei Ruch, nie mając nic do stracenia, atakował, ale robił to nieporadnie, jak przystało na zespół z przedostatniego miejsca w tabeli. Właściwie jedynym zagrożeniem był strzał Michała Efira bez trudu obroniony przez bramkarza z Łęcznej.

Skrzydła chorzowianom definitywnie podcięła akcja Górnika z 60 min, kiedy Cernych w podręcznikowy sposób uciekł Marcinowi Malinowskiemu, a ratujący sytuację bramkarz Ruchu sfaulował Litwina. Jedenastkę precyzyjnie na bramkę zamienił Tomasz Nowak, a kibice ze śmiechem wspominali protesty Malinowskiego, który uważał, że sędzia się pomylił.

– Zaczęliśmy obiecująco, ale ostatecznie ponieśliśmy sromotną porażkę. – krótko podsumował mecz trener Fornalik.

Górnik Łęczna - Ruch Chorzów 3:0(1:0)
1:0 Łukasz Mierzejewski (45+1-głową), 2:0 Fiodor Cernych (49), 3:0 Tomasz Nowak (61-karny)

Łęczna Prusak – Mierzejewski, Bozić (76. Sasin), Kalkowski, Mraz – Bonin, Nowak, NikitovićI, BożokI (72. Szałachowski) – Cernych (64. Hasani), Burkhardt

Ruch Kamiński – KonczkowskiI, Malinowski, Stawarczyk, DziwnielI – Szewczyk (82. Chovanec), Surma, Starzyński (63. Babiarz), Zieńczuk, GigołajewI (46. Efir) – Kuświk