Kraków: na Rynku rozpoczęły się Targi Bożonarodzeniowe...

  Kraków: na Rynku rozpoczęły się Targi Bożonarodzeniowe [ZDJĘCIA]

  Małgorzata Stuch

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Kraków: na Rynku rozpoczęły się Targi Bożonarodzeniowe [ZDJĘCIA]
  1/21

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Wojciech Matusik

  Chcecie poczuć atmosferę świąt? Przyjdźcie na Rynek Główny. Skosztujecie świątecznych przysmaków i kupicie ozdoby na choinkę.
  W tym roku kupcy z całej Polski prezentują towar w prawie 60 kioskach handlowych i gastronomicznych. Targi goszczą też kupców z Litwy, Ukrainy, Węgier i Słowacji, którzy zaoferują gościom regionalne wędliny, chleb, sękacze, langosze, kurtosze - tradycyjne kołacze węgierskie przygotowywane ze świeżego ciasta drożdżowego, nawijane na drewniany wałek i wypiekane w specjalnym piecu, podawane na słodko z przeróżnymi posypkami, dodatkami i czekoladą, pyszne zarówno na ciepło od razu po wyjęciu z pieca, jak i na zimno.

  A poza tym są cztery tradycyjne grille, pierogi, stoisko serwujące zupy takie jak żurek, grochówkę, kwaśnicę, kioski z wędlinami, wyroby z dziczyzny, sery słowackie, oscypki, pajda chleba ze smalcem, masłem czosnkowym, boczkiem, cebulą i ogórkiem.

  Nie brakuje win (m.in. porzeczkowe, śliwkowe, wiśniowe, z czarnego bzu, jarzębiny, truskawki) i świątecznych łakoci: prażonych orzechów w karmelu, paczek mikołajowych ze słodyczami, krówek, ciast, a także wyrobów w czekoladzie i marcepanie, czy tradycyjnych pierników, miodów itp. Nowością będą wyroby z czekolady w kształcie narzędzi, m.in.: klucz francuski, kombinerki, młotki, klucz płaski. Znajdziemy tu również podkowę na szczęście. Wszystkie detale są niezwykle precyzyjnie wykonane i wykończone ręcznie.

  Jak co roku kupcy oferują szeroką gamę świątecznych produktów, takich jak ręcznie malowane bańki, ozdoby choinkowe, artykuły dekoracyjne, stroiki świąteczne, wyroby ceramiczne, wyroby z siana, słomy, drewna, wełny, sukna, szkło artystyczne, biżuteria, pamiątki, pocztówki, kalendarze, materiałowe maskotki pachnące kawą, czekoladą lub kakao. Będzie również stanowisko Poczty Polskiej, gdzie można uzyskać okolicznościowy stempel wydany specjalnie z okazji Targów Bożonarodzeniowych.

  Targom towarzyszy wiele imprez artystycznych. I tak np. 4 grudnia o godz. 10 przy pomniku Adama Mickiewicza spotkają się twórcy szopek. Targi potrwają do 26 grudnia.

  Zobacz najświeższe newsy wideo z kraju i ze świata
  "Gazeta Krakowska" na Youtube'ie, Twitterze i Google+
  Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj

  Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   $ PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli WIELKA SZOPKA NA DRODZE (z)BAWIENIA:

   $=K.Z. =N.S.Z.Z. #=S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć#=O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W=$ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   $Więcej info po wpisaniu $ w google hasła: $=K.Z. =N.S.Z.Z.#= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W=$ oraz z puszczonymi wszelkimi znakami między literami i z KROPKAMI między literami....rozwiń całość

   $Więcej info po wpisaniu $ w google hasła: $=K.Z. =N.S.Z.Z.#= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W=$ oraz z puszczonymi wszelkimi znakami między literami i z KROPKAMI między literami.
   $(PODPISAŁ: $ =K.Z. =N.S.Z.Z. $ = S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W=$ i ASC. )$
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie bądź naiwny

   Kaczor (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Witam
   większość długów jest przedawniona niebicie ludzie naiwni oni wasz w ch...a robią dług przedawnia się po 2 lub 3 latach w zależności za co jesteście dłużni jak wam przyjdzie wyrok z e-sadu...rozwiń całość

   Witam
   większość długów jest przedawniona niebicie ludzie naiwni oni wasz w ch...a robią dług przedawnia się po 2 lub 3 latach w zależności za co jesteście dłużni jak wam przyjdzie wyrok z e-sadu to trzeba napisać sprzeciw i powołać się na przedawnienie
   podaje przykłady jak ktoś ma pytanie lub potrzebuje porady to pisać rowinski721@gazeta.pl

   debet na koncie 2 lata. Dotyczy wszelkich roszczeń wynikających z umowy rachunku bankowego (z wyjątkiem roszczeń o zwrot wkładów oszczędnościowych). Termin przedawnienia biegnie od daty określonej w umowie, w której należało spłacić debet, data zawarcia umowy nie ma znaczenia

   zobowiązania z umowy kredytu czy pożyczki 3 lata, licząc od dnia, w którym miałeś obowiązek spłacić kredyt czy pożyczkę

   zadłużenie na karcie kredytowej 3 lata
   usługi telekomunikacyjne 2 lata
   roszczenia z umowy ubezpieczeniowej 3 lata

   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama