Bielsko-Biała: Wielki namiot do ślizgania w parku...

  Bielsko-Biała: Wielki namiot do ślizgania w parku Słowackiego

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Montaż wielkiej hali, w której będzie lodowisko, trwa w parku Słowackiego. Gmina kupiła wielki namiot, by na łyżwach można było dłużej pojeździć.
  Jazda na łyżwach to dla biel-szczan jedna z ulubionych form rekreacji - gdy urzędnicy zdecydowali się uruchomić lodowisko w hali wielofunkcyjnej pod Dębowcem, w pierwszym sezonie ze ślizgawki skorzystało 40 tys. osób!

  Jednak w 2013 roku fanów jazdy na łyżwach spotkało rozczarowanie - lodowisko przegrało z siatkarzami, którzy w hali pod Dębowcem rozgrywają mecze PlusLigi. Na pocieszenie został rozłożony wielki namiot w parku Słowackiego, w którym jednak ślizgawka była o połowę mniejsza niż w hali. Przed rokiem została uruchomiona już na Mikołaja, czyli 6 grudnia. Tym razem ruszy później. Wszystko dlatego, że miasto właśnie kupiło wielką halę namiotową na własność.

  - Poprzednio wynajmowaliśmy namiot, bo nie było decyzji, czy powstanie hala lodowa. Teraz, niezależnie od planów jej budowy, zapadła decyzja, by kupić namiot. W ciągu trzech lat ten zakup się zwróci - podkreśla Grzegorz Jania, dyrektor Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dodaje, że nie było możliwości rozłożenia lodowiska na przykład w listopadzie, bo trwały procedury przetargowe.

  Według urzędników, hala namiotowa kupiona na własność umożliwi dłuższe korzystanie z lodowiska, niż tylko trzy miesiące. Ślizgawka mogłaby zostać rozłożona w listopadzie i - w zależności od warunków pogodowych oraz zainteresowania - działać nawet do końca marca. Na stałe zostaną zamontowane też podpory i oświetlenie, przez co odpadną koszty związane z montażem i demontażem obiektu.

  - To będzie bardziej funkcjonalne rozwiązanie, bo namiot w miejscu boiska będzie można rozłożyć wcześniej i korzystać z niego w różnych formach, niekoniecznie tylko z lodowiska - przyznaje Jania.

  W ub. tygodniu trwały prace związane z rozłożeniem namiotu. W najbliższych dniach zostanie rozłożony system mrożenia tafli. Lodowisko ma być gotowe w połowie grudnia. Zainteresowanie ślizgawką jest duże - sprzyja temu m.in. dobra lokalizacja. Lodowisko jest oświetlone, posiada nagłośnienie, a w środku jest ogrzewane. Taka forma ślizgawki musi biel-szczanom wystarczyć, bo o powrocie do hali pod Dębowcem - póki co - nie ma mowy.

  - Ze względu na występy siatkarzy nie ma możliwości, by lodowisko wróciło do hali - przyznaje Tomasz Ficoń, rzecznik bielskiego ratusza. Przypomina, że aktualne są plany budowy mniejszej hali w sąsiedztwie wielofunkcyjnego obiektu przy ul. Karbowej. - Będzie wykorzystywana do celów wystawienniczych, ale znajdzie się w niej lodowisko - przyznaje.

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 - SERWIS WYBORCZY DZ [WEJDŹ]  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku
  *Zielony młody jęczmień najlepszy na odchudzanie. Jak przyrządzić? [WIDEO]
  *Górnik Zabrze na dnie. Komu zależy na upadku klubu? Socios Górnik chce go ratować

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama