Bolek i Lolek wrócą w 3D!

  Bolek i Lolek wrócą w 3D!

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Bolek i Lolek wrócą w 3D!

  ©mat.pras.

  Szykuje się wielki powrót na ekrany kin, a może nawet telewizorów Bolka i Lolka, bohaterów najpopularniejszych polskich kreskówek, które obejrzało na świecie ponad miliard ludzi.
  Bolek i Lolek wrócą w 3D!

  ©mat.pras.

  W bielskim studio Sol-Anima powstaje kinowa wersja przygód chłopców w wersji 3D. Na razie prace - owiane tajemnicą - zostały nieco wyhamowane, bo potrzebne są pieniądze, ale istnieje szansa, że jeśli tylko pojawią się inwestorzy, to produkcja ruszy z kopyta.

  - Poszukujemy inwestorów - zdradza Roman Nehrebecki, syn nieżyjącego już Władysława Nehrebeckiego, który był reżyserem dużej ilości filmów z Bolkiem i Lolkiem i scenarzystą, ale przede wszystkim to on wymyślił bajowe postacie i tak je nazwał, inspirując się obserwacjami z zachowań swoich kilkuletnich wtedy synów.


  Roman Nehrebecki nie ukrywa, że po ostatnich doniesieniach, iż produkcja została wstrzymana z powodu braku pieniędzy pojawili się chętni do sfinansowania części dalszych prac. Poszukiwania kolejnych inwestorów trwają.

  Prace nad nowym filmem pełnometrażowym o przygodach Bolka i Lolka, to znakomita wiadomość dla tych wszystkich, którzy wychowali się na tych kreskówkach bielskiego SFR. Ostatnie filmy o przygodach chłopców nakręcono w 1986 roku. Od tego czasu minęło grubo ponad 20 lat. Na długi czas pomysły na to, jak i czy wykorzystać postacie chłopców zostały sparaliżowane przez spory o prawa autorskie do projektu plastycznego. Jednak w 2004 roku sąd rozstrzygnął spór, nad prawami do postaci zaczęła czuwać wyznaczona przez niego niezależna kancelaria prawnicza.

  - Od lat marzyłem o tym, by kontynuować dzieło swojego ojca - nie ukrywa Roman Nehrebecki.
  Zakończenie sporu o prawa autorskie otworzyło drogę do produkcji filmu. Podjęło się tego studio Sol-Anima, którego współzałożycielem był Roman Nehrebecki. W Sol-Anima powstaje 85-minutowy film, którego tytuł to jeszcze wielka niewiadoma. Film ma być połączeniem tradycyjnej animacji z przeważającą technologią 3D.

  - Takie są wymagania współczesnego rynku, dystrybutorzy są bardzo zainteresowani filmem, ale wymagają, by był zrobiony w technice 3D - mówi Nehrebecki.

  Gotowe jest już 30 procent projektu - nad materiałem przez wiele miesięcy pracowali znakomici specjaliści od animacji, wywodzący się głównie z bielskiego SFR. W projekcie uczestniczyli graficy komputerowi, spece od 3D, również z zagranicy. Pewnie film byłby już cały, gdyby główny inwestor nie wpadł w tarapaty finansowe. Potrzebne są pieniądze na dokończenie fazy zdjęciowej, bo na tzw. postprodukcję pieniądze są zagwarantowane przez krajowych i zagranicznych koproducentów.
  - Wierzę, że pozyskam brakujące pieniądze na zakończenie prac nad tym filmem i kontynuację dalszych przygód Bolka i Lolka w innych filmach - mówi Roman Nehrebecki.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama