Rada Miejska w Bielsku-Białej: pierwsza porażka PiS

  Rada Miejska w Bielsku-Białej: pierwsza porażka PiS

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jarosław Klimaszewski (PO) został nowym przewodniczącym rady miejskiej w Bielsku-Białej, choć radni PiS zaproponowali, by w myśl niepisanej zasady, szefem rady został przedstawiciel najliczniejszego klubu, w tym przypadku właśnie PiS.
  W poniedziałkowe popołudnie zebrali się nowi radni Bielska-Białej wybrani w wyborach samorządowych 16 listopada. Pierwsze obrady prowadziła Grażyna Nalepa, najstarsza radna na sali. Nim radni odebrali zaświadczenia o wyborze, Nalepa poinformowała o wygaśnięciu mandatu Jacka Krywulta (został wybrany prezydentem miasta) i Henryka Juszczyka (został pełnomocnikiem prezydenta). W miejsce Krywulta w bielskiej radzie zasiadł wybrany w okręgu nr 4 Szczepan Wojtasik (KWW Jacka Krywulta), a w miejsce Juszczyka wybierany w okręgu nr 5 Ryszard Batycki (KWW Jacka Krywulta).


  Radnym gratulowali i życzyli sukcesów posłowie z Beskidów - Stanisław Szwed, Stanisław Pięta, Mirosława Nykiel i Małgorzata Pępek. Następnie radni złożyli ślubowanie, po którym odbyły się wybory przewodniczącego rady. Roman Matyja, radny PiS, zaproponował Przemysława Drabka, wiceprzewodniczącego rady poprzedniej kadencji, który starał się o urząd prezydent.

  - Ma wyższe wykształcenie, zasiadał w dwóch kadencjach w radzie miejskiej. Ma charakter człowieka koncyliacyjnego, co będzie bardzo praktyczne dla rady. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady. Zgłaszał wiele inicjatyw, był czynnym członkiem rady - argumentował Matyja. Powołał się także na niepisaną zasadę, w myśl której przewodniczącym rady zostaje przedstawiciel najliczniejszego klubu w radzie (w tym przypadku PiS, 10 mandatów).

  W odpowiedzi Krzysztof Jazzowy (PO) zgłosił kandydaturę swojego klubowego kolegi Jarosława Klimaszewskiego, wiceprzewodniczącego rady poprzedniej kadencji.

  - Także ma wyższe wykształcenie, do tego dwa fakultety, jest doświadczony, pełnił odpowiedzialne funkcje, to jego trzecia kadencja. To najwłaściwsza kandydatura - przekonywał.

  W tajnym głosowaniu radni zdecydowali, że przewodniczącym rady będzie Jarosław Klimaszewski. Jego zastępcą został Ryszard Batycki, który przez ostatnie lata pełnił funkcję przewodniczącego rady miejskiej.

  Przypomnijmy, że w bliskiej radzie 10 mandatów posiada PiS, 8 radnych ma PO, 5 KWW Jacka Krywulta, a dwóch Niezależni.BB.

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 - SERWIS WYBORCZY DZ [WEJDŹ]  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku
  *Zielony młody jęczmień najlepszy na odchudzanie. Jak przyrządzić? [WIDEO]
  *Górnik Zabrze na dnie. Komu zależy na upadku klubu? Socios Górnik chce go ratować

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama