Swobodne spadanie w chorzowskim lunaparku

  Swobodne spadanie w chorzowskim lunaparku

  Teresa Semik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Najwyższa w Polsce i jedyna tak duża w Europie wieża swobodnego spadania otworzy podwoje w Wesołym Miasteczku na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.
  Amatorzy mocnych wrażeń mogą z niej "polecieć na łeb na szyję" z wysokości aż 50 metrów. Na tym samym poziomie zainstalowana została również karuzela łańcuchowa, na Śląsku tzw. keciok. Tym, którym braknie odwagi, by szybować w górze lub swobodnie spadać, pozostaje taras widokowy i panorama regionu.

  Właśnie trwa odbiór techniczny nowego urządzenia, które wyprodukowała i zainstalowała w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku firma z Ukrainy. Sprawdzana jest sama dokumentacja oraz zgodność budowli z jej planami. Kilkakrotnie na krzesełkach jeździć będą w górę i w dół worki z piaskiem.

  - Jeśli wszystko pójdzie jak z płatka, wieża przyjmie pierwszych gości, spragnionych silnych wrażeń prawdopodobnie 23 sierpnia - zapowiada Dariusz Pradela, kierownik Śląskiego Wesołego Miasteczka.

  Platforma z krzesełkami wciągnie na górę jednocześnie trzydzieści osób. Ci, którzy wybiorą swobodne spadanie, po zwolnieniu zaczepu polecą na swoich krzesełkach prawie do ziemi. - Na końcu zadziałają hamulce magnetyczne i platforma wyhamuje delikatnie. Nic złego nie może się stać - zapewnia kierownik Pradela.

  Dla swobodnego spadania przeznaczonych jest osiemnaście krzesełek, pozostałe 12 osób zaczną w tym czasie wirować w górze, 50 metrów nad ziemią.

  Nowa wieża pod względem wysokości konkuruje w Wesołym Miasteczku z diabelskim młynem i jest zlokalizowana w jego sąsiedztwie.

  Na jeden wjazd trzeba mieć na karcie magnetycznej dziewięć punktów. Jeden punkt kosztuje złotówkę.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama