Mieszkania zakładowe KWK Kazimierz-Juliusz na sprzedaż!...

  Mieszkania zakładowe KWK Kazimierz-Juliusz na sprzedaż! [HARMONOGRAM SPRZEDAŻY]

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  SRK i kopalnia Kazimierz-Juliusz przedstawiły harmonogram działań zmierzających do wykupu mieszkań zakładowych. Czy jest realny?
  Górnicy KWK Kazimierz-Juliusz w czasie protestów

  Górnicy KWK Kazimierz-Juliusz w czasie protestów ©Tomasz Szymczyk

  W połowie 2015 roku pierwsze górnicze rodziny mieszkające w lokalach zakładowych będą mogły wykupić mieszkania z zasobów kopalni Kazimierz-Juliusz - to wniosek ze spotkania, jakie w piątek odbyło się w siedzibie dyrekcji zakładu, w którym udział wzięli m.in. Arkadiusz Chęciński, wówczas jeszcze kandydat na prezydenta Sosnowca, prezes Spółki Restrukturyzacji Kopalń Marek Tokarz, dyrektor Kazimierza-Juliusza Krzysztof Kurak i przedstawiciele działających w kopalni organizacji związkowych.

  Przypomnijmy, że zgodnie z porozumieniem, które zakończyło niedawny protest załogi, mieszkania mają zostać wydzielone z majątku kopalni (cały majątek to teraz jedna księga wieczysta) i sprzedane najemcom.


  - Wszystkie obowiązki wynikające z ustawy z 15 grudnia 2000 roku zostaną spełnione i nie ma żadnej obawy o prawidłowość działań - zapewnia prezes SRK Marek Tokarz. Jak dodał, SRK działania podejmie samodzielnie, bez udziału pośredników, ponieważ spółka ma w takich działaniach doświadczenie i odpowiednie służby. - SRK przejmując inne kopalnie przejmowała inne mieszkania i zbywała na rzecz najemców. Tu będziemy stosować dokładnie ten sam proces. Dziś nie ma takiej możliwości, bo jest jedna księga wieczysta. Trzeba rozdzielić ten majątek - mówił Tokarz kilka tygodni temu podczas konferencji w siedzibie Katowickiego Holdingu Węglowego.

  Dodajmy, że niedawno w domu kultury w Sosnowcu-Kazimierzu odbyło się spotkanie, podczas którego Społeczny Komitet Obrony Mieszkańców, działający na osiedlu Juliusz, proponował, by sprzedażą mieszkań zajął się Katowicki Holding Węglowy, a nie SRK. Propozycja przeszła jednak bez echa. Na piątkowym spotkaniu w kopalni Kazimierz-Juliusz ustalono także, że cała procedura rozpocznie się jutro, w piątek, 5 grudnia. Pierwsze wykupy mieszkań mają mieć miejsce naprzełomie II i III kwartału 2015 r.

  KWK Kazimierz-Juliusz dysponuje dokładnie 1843 lokalami w Kazimierzu Górniczym, Ostrowach Górniczych, Maczkach i na Juliuszu. Kopalnia jest właścicielem stu budynków, z których aż 64 powstały w latach 1875-1921.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama