Nowy prezydent Zawiercia Witold Grim złożył ślubowanie

  Nowy prezydent Zawiercia Witold Grim złożył ślubowanie

  Patryk Drabek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ślubowanie prezydenta Witolda Grima
  1/46
  przejdź do galerii

  Ślubowanie prezydenta Witolda Grima ©Patryk Drabek

  W czwartek nowy prezydent Zawiercia Witold Grim złożył ślubowanie podczas uroczystej sesji zawierciańskiej Rady Miejskiej. Gratulacje składali mu między innymi były prezydent, a obecnie radny powiatowy Ryszard Mach oraz starosta zawierciański Krzysztof Wrona.
  Na początek Witold Grim odebrał od przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej w Zawierciu Jacka Pałuchy zaświadczenie o wyborze na prezydenta Zawiercia. Złożył również ślubowanie.

  - Cieszę się, że w Radzie Miejskiej w Zawierciu zasiadają przedstawiciele różnych sił politycznych i środowisk. Ta różnorodność daje bowiem gwarancję, że nasze społeczeństwo będzie miało jak najszerszą reprezentację - mówił nowy prezydent Zawiercia.
  - Waśnie i konflikty w ostatniej radzie znacznie osłabiły i zachwiały wiarę mieszkańców we władze samorządowe. Był to też zły sygnał m.in. dla naszych potencjalnych inwestorów. Dla nich ważne jest, aby Zawiercie było wiarygodne, stabilne oraz wolne od kłótni i sporów. Spokój, zgoda i przewidywalność jutra tworzą klimat dla stabilizacji, która z kolei sprzyja napływowi inwestycji. Musimy być realistami i mierzyć siły na zamiary. Aktualna pozycja gospodarcza Zawiercia w dużej mierze została ukształtowana przez czynniki od nas niezależne. Zawiercie nie znajduje się w głównym nurcie inwestycji, jakie mają miejsce w województwie śląskim, dlatego musimy włożyć więcej wysiłku i być bardziej zdeterminowani w poszukiwaniu nowych inwestorów - dodał Witold Grim.

  Nowy prezydent Zawiercia zapowiedział też, że zrobi wszystko, by zatrzymać emigrację młodych mieszkańców. Podkreślał, że nie można spokojnie patrzeć na to, jak inni korzystają z potencjału i wiedzy zawiercian.

  - Będę prezydentem wszystkich mieszkańców - podsumował Witold Grim, który podziękował też wyborcom - zarówno tym, którzy oddali na niego głos, jak i tym, którzy nie zgadzają się z jego wizją Zawiercia. Zapowiedział, że postara się ich przekonać.

  Nowy prezydent Zawiercia podziękował też radnym poprzedniej kadencji oraz wszystkim środowiskom, które działają na rzecz mieszkańców i miasta.

  Pogratulował też nowym reprezentantom powiatu zawierciańskiego w sejmiku województwa śląskiego - Stanisławowi Dąbrowie i Mirosławowi Mazurowi, staroście zawierciańskiemu Krzysztofowi Wronie, Marii Milejskiej, która jest nieetatowym członkiem zarządu powiatu oraz nowym radnym Rady Miejskiej w Zawierciu.

  Gratulacje nowemu prezydentowi składali między innymi były prezydent, a obecnie radny powiatowy Ryszard Mach, starosta zawierciański Krzysztof Wrona, przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Kaziród oraz radni Rady Miejskiej w Zawierciu.

  Następna sesja zawierciańskiej rady odbędzie się w piątek, 12 grudnia.

  W piątek (5 grudnia) w Tygodniku Zawierciańskim (dodatek do Dziennika Zachodniego) przeczytacie wywiad z prezydentem Zawiercia, Witoldem Grimem.


  Witold Grim został prezydentem w Zawierciu po wygranej II turze wyborów samorządowych 2014:

  CZYTAJ WIĘCEJ:
  WYNIKI WYBORÓW W ZAWIERCIU: WITOLD GRIM WYGRAŁ I ZOSTAŁ PREZYDENTEM


  CZYTAJ TAKŻE:
  WITOLD GRIM: LICZĘ NA WSPÓŁPRACĘ  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Nowe władze woj. śląskiego: Koalicja PO, PSL, SLD. Marszałek Saługa. Zarząd wybrany
  *Niesamowote zdjęcia nocne Katowic. Takich Katowic jeszcze nie widzieliście [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama