Częstochowa: Andrzej Kwapisz pozostaje starostą...

  Częstochowa: Andrzej Kwapisz pozostaje starostą częstochowskim. To już jego trzecia kadencja

  Zdjęcie autora materiału

  Adrian Heluszka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Częstochowa: Andrzej Kwapisz pozostaje starostą częstochowskim. To już jego trzecia kadencja
  1/96
  przejdź do galerii
  Częstochowa: Andrzej Kwapisz nadal pełnić będzie funkcję starosty powiatu częstochowskiego. Decyzja została podjęta jednogłośnie przez radnych podczas pierwszej sesji rady powiatu. Przez najbliższą czteroletnią kadencję wicestarostą będzie natomiast Henryk Kasiura.
  W obu przypadkach radni byli bardzo zgodni i w komplecie opowiedzieli się zarówno za kandydaturą Kwapisza, jak i Kasiury. Tym samym przed Andrzejem Kwapiszem już trzecia kadencja w fotelu starosty.

  - Bardzo się cieszę z tej jednomyślności wśród radnych. To dobra przesłanka na to, co wspólnie będziemy robić przez najbliższe lata, a czekają nas kolejne wyzwania. Jeśli będzie opozycja, to wierzę w to, że będzie problemowa i konstruktywna, a nie personalna – mówi starosta, Andrzej Kwapisz.


  Starosta liczy na kolejną kadencję obfitującą w merytoryczną współpracę, która zaowocowała już sukcesami w skali krajowej. - Jesteśmy na czwartym miejscu w kraju pod względem nakładów inwestycyjnych w zakresie infrastruktury drogowej. Idziemy cały czas do przodu i bardzo się cieszymy, bo udało nam się zmodernizować i stworzyć mnóstwo dróg. Poprawiają one stan bezpieczeństwa i komfortu jazdy, a przede wszystkim zwiększają standard naszego życia – zauważa Kwapisz.

  Przed nową radą powiatu kolejne cele do zrealizowania. Starosta przede wszystkim za cel obiera sobie przejęcie publicznego transportu drogowego oraz uregulowanie spraw związanych z placówkami opiekuńczo-wychowawczymi. Ale to nie wszystko.

  - Będziemy musieli, jako samorząd powiatowy przejąć publiczny transport drogowy. Będzie to trudne, bo ustawa jest skomplikowana, ale musimy przejąć to zadanie. Wygląda na to, że będzie to wyzwanie również natury finansowej, bo będziemy musieli do tego dołożyć. Czeka nas też regulacja prawna gruntów skarbu państwa. Mamy 60 tys. takich działek i jesteśmy pod tym względem w czołówce w kraju. Wymaga to jednak wiele pracy fachowców i nakładów finansowych – tłumaczy starosta.

  Na pierwszej sesji dokonano także wyboru składu zarządu powiatu. Znaleźli się w nim Jan Miarzyński, Krzysztof Smela i Grzegorz Dyner, który będzie członkiem nieetatowym. - Na razie nie wiem, co będzie należało do moich zadań. Decyzje zapadną dopiero za kilka dni. Sam chciałbym postawić na równowagę we wszystkich miejscowościach powiatu i być radnym wszystkich mieszkańców – podkreśla Dyner.

  Miarzyńskich odpowiedzialny będzie w zarządzie za oświatę, zdrowie, promocję powiatu oraz zarówno za współpracę zagraniczną, jak i z organizacjami pozarządowymi. Smela ma natomiast zająć się kwestiami drogowymi, pozyskiwaniem środków unijnych oraz publicznym transportem zbiorowym.


  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Nowe władze woj. śląskiego: Koalicja PO, PSL, SLD. Marszałek Saługa. Zarząd wybrany
  *Niesamowote zdjęcia nocne Katowic. Takich Katowic jeszcze nie widzieliście [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama