Tyskie skarbonki na kolejny finał WOŚP trafią do rąk...

  Tyskie skarbonki na kolejny finał WOŚP trafią do rąk wolontariuszy na całym świecie

  Aleksandra Smolak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wczoraj w tyskim zakładzie Stora Enso Poland Jurek Owsiak osobiście sprawdził skarbonki, które trafią do rąk wolontariuszy
  1/2
  przejdź do galerii

  Wczoraj w tyskim zakładzie Stora Enso Poland Jurek Owsiak osobiście sprawdził skarbonki, które trafią do rąk wolontariuszy ©Aleksandra Smolak

  11 stycznia znowu zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. A skarbonki dla wolontariuszy pochodzą z Tychów.
  Co roku do rąk 120 tys. wolontariuszy w 800 sztabach w Polsce trafia 160 tys. tekturowych skarbonek. Od 17 lat producentem i ofiarodawcą skarbonek jest Stora Enso Poland. Przez wiele lat skarbonki były produkowane w Zakładzie Stora Enso Poland w Ostrołęce, a następnie w Mosinie. W tym roku po raz pierwszy produkowane są w zakładzie w Tychach.

  Wczoraj tyski zakład Stora Enso Poland odwiedził Jurek Owsiak. Wyprodukowane w fabryce puszki pojawią się na 23. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy m.in. na Gibraltarze, w Berlinie, Atenach czy Paryżu.

  - Szacujemy, że podczas finału w tych puszkach znajdzie się ok. 15 mln dolarów - mówił dziś Jurek Owsiak. - Puszki są w kolorach tęczy, bo pomyśleliśmy, że będą siały optymizm - dodał Owsiak.

  W styczniu orkiestra po raz szósty będzie zbierać pieniądze na godną opiekę ludzi w podeszłym wieku i tradycyjnie dla najmłodszych. W tym roku orkiestra stawia na diagnostykę, bo - jak podkreśla Owsiak - daje ona szansę na szybki i całkowity powrót do zdrowia.
  Podczas spotkania Jurek Owsiak podkreślał, żeby dbać o wolontariuszy i nie pozwolić, by działa się im krzywda. Już teraz bowiem na styczniowy finał zapisany jest ich cały komplet, a puszki mają być ich symbolem rozpoznawczym. Dlatego projekt graficzny skarbonki z roku na rok staje się coraz bardziej wyrafinowany. Od 17 lat nie zmienił się natomiast rodzaj materiału używanego do produkcji skarbonek. W roku 2005 z okazji 13. finału skarbonka została powiększona o 13 proc. i tak już zostało.

  W Barbórkę w tyskim zakładzie Stora Enso Poland pojawił się również w stroju górnika prezydent Tychów Andrzej Dziuba. Przyznał, że całym sercem wspiera Wielką Orkiestrę i jest dumny, że i Tychy w tym roku będą miały w akcję swój ogromny wkład. Jak zdradził prezydent, w styczniu finał WOŚP tradycyjnie odbędzie się również w Tychach, a rozpocznie go mecz hokeja z gwiazdami i politykami na tyskim lodowisku.


  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Nowe władze woj. śląskiego: Koalicja PO, PSL, SLD. Marszałek Saługa. Zarząd wybrany
  *Niesamowote zdjęcia nocne Katowic. Takich Katowic jeszcze nie widzieliście [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama