Czechowice-Dziedzice: Nowe rondo ułatwi dojazd do urzędu...

  Czechowice-Dziedzice: Nowe rondo ułatwi dojazd do urzędu [ZDJĘCIA]

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nowe rondo powstanie u zbiegu ulic Niepodległości, Mickiewiczai Kołłątaja
  1/4
  przejdź do galerii

  Nowe rondo powstanie u zbiegu ulic Niepodległości, Mickiewiczai Kołłątaja ©materiały UM Czechowice-Dziedzice

  Nowe rondo w Czechowicach-Dziedzicach zostanie wybudowane w ścisłym centrum miasta, u zbiegu ulic Niepodległości, Mickiewicza i Kołłątaja – poinformowali urzędnicy z Czechowic-Dziedzic. Miasto zdobyło na ten cel blisko 800 tys. zł.
  Budowa ronda u zbiegu ulic Niepodległości, Mickiewicza i Kołłątaja w Czechowicach-Dziedzicach to inwestycja oczekiwana od dawna. To wyjątkowo ruchliwe miejsce w mieście, a chcąc w godzinach szczytu przedostać się z ul. Mickiewicza na ul. Kołłątaja trzeba wykazać się niemałą cierpliwością, a nieraz i refleksem, by przejechać ruchliwą ul. Niepodległości. W kierunku ul. Kołłątaja kieruje się wiele osób, bo to dojazd do urzędu miejskiego oraz wydziału komunikacji mieszczących się przy palcu Jana Pawła II.

  Według wstępnych założeń nowe rondo w Czechowicach-Dziedzicach miałoby być gotowe do listopada przyszłego roku. Skrzyżowanie - na tyle na ile pozwala na to istniejąca zabudowa - zostanie gruntownie przebudowane. W miejscu dzisiejszego skrzyżowania powstanie rondo o średnicy 22 metrów z wyspą przejezdną. Przebudowane zostaną zjazdy z ronda oraz chodniki. Całkowicie wymieniona zostanie podbudowa pod całym terenem skrzyżowania.

  - Realizacja tego zadania w wysokim stopniu wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i upłynnienie ruchu pojazdów w śródmieściu. Zwłaszcza, że w sąsiedztwie powstaje właśnie nowy komisariat policji – zwracają uwagę czechowiccy urzędnicy.

  Nowe rondo nie tylko usprawni ruch w śródmieściu, ale też poprawi bezpieczeństwo przechodzących przez jednie pieszych.

  Planowane nowe rondo w Czechowicach-Dziedzicach będzie kolejnym, jakie w ciągu kilku ostatnich lat powstało w tym mieście. Jedno znajduje się u zbiegu ulic Słowackiego, Piłsudskiego i Niepodległości, dwa pozostałe znajdują się w rejonie dawnej starej gminy (Legionów, Niepodległości i Mazańcowicka), a dwa kolejne zostały wybudowane wraz z otwarciem centrum handlowego Stara Kablownia.


  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Nowe władze woj. śląskiego: Koalicja PO, PSL, SLD. Marszałek Saługa. Zarząd wybrany
  *Niesamowote zdjęcia nocne Katowic. Takich Katowic jeszcze nie widzieliście [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama