Żory: Relikwie św. Jana Pawła II w Roju [ZDJĘCIA]

  Żory: Relikwie św. Jana Pawła II w Roju [ZDJĘCIA]

  Katarzyna Śleziona

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Żory: Relikwie św. Jana Pawła II w Roju [ZDJĘCIA]
  1/12
  przejdź do galerii
  Relikwie św Jana Pawła II w Roju: Dzieci z dzielnicowego przedszkola i gimnazjum oraz cała społeczność w Roju oddała cześć relikwiom Ojca Świętego. Była uroczysta msza święta, składanie róż i serduszek. To były wzruszające chwile także dla mieszkańców spoza Roju. Zdjęcia: Przedszkole nr 17 w Żorach

  Relikwie św Jana Pawła II w Żorach - Roju [ZDJĘCIA]  Relikwie św. Jana Pawła II trafiły do Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w dzielnicy Rój. Dlaczego właśnie tu i teraz? - Społeczność Przedszkola nr 17 w Żorach rozpoczęła starania o nadanie imienia Świętego Jana Pawła II. Od 9 października tego roku w szkołach papieskich Archidiecezji Katowickiej goszczą relikwie świętego Jana Pawła II należące do Ogólnopolskiej Rodziny Szkół im.
  Jana Pawła II. Nasze przedszkole również dostąpiło tego zaszczytu. Ze względu na należny szacunek, relikwie były przechowywane i adorowane w kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Roju - mówi nam Barbara Pawlas, dyrektor Przedszkola nr 17 w Żorach - Roju.

  Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami!

  - W ciągu dwóch dni dzieci, rodzice, pracownicy i przyjaciele przedszkola adorowali i uczcili relikwie Wielkiego Polaka. Wieczorem, podczas uroczystej mszy świętej, przekazaliśmy relikwie kolejnej szkole noszącej imię Jana Pawła II - Zespołowi Szkół nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju - dodaje Barbara Pawlas.

  Warto dodać, że oprócz przedszkolaków w Roju relikwiom pokłonili się także uczniowie z Gimnazjum nr 5 w Roju, które również ma za patrona Papieża-Polaka.

  - Nasza społeczność w Roju adorowała relikwie św. Jana Pawła II - to materiał nasączony krwią Ojca Świętego. Nasze przedszkolaki do kościoła przynosiły czerwone papierowe serduszka z napisanymi hasłami oraz białe róże, które uroczyście wkładały do wazonów na ołtarzu. Były też śpiewy i uroczysta msza wieczorna - mówi nam dyrektor przedszkola w Roju.

  Zarówno maluchy z przedszkola, jak i uczniowie z gimnazjum w Roju byli bardzo przejęci obecnością relikwii w dzielnicowym kościele. - Mieszkańcy byli bardzo przejęci. Nawet chore dzieci pojawiły się choć na chwilkę w kościele. Dzieci pięknie wyróżniały się - miały założone żółte chustki - dodaje Pawlas.

  Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami!

  O relikwiach w Roju czytajcie też w piątek, 5 grudnia w Tygodniku Żory Nasze Miasto, dodatku do "Dziennika Zachodniego".  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Nowe władze woj. śląskiego: Koalicja PO, PSL, SLD. Marszałek Saługa. Zarząd wybrany
  *Niesamowote zdjęcia nocne Katowic. Takich Katowic jeszcze nie widzieliście [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ten artykuł to chyba jakaś prowokacja

   cham (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Nie ma możliwości, by tak zabawnie napisany tekst przeszedł jako news.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   SEKTA KATOLICKA INDOKTRYNUJE DZIECI OD NAJMŁODSZYCH LAT!

   FRANIO (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   BIEDNE DZIECI!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mądre dzieci

   cezary (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Jakie to mądre teraz dzieci mamy ,w wieku trzech lat już rozpoczynają starania o nadanie imienia placówce! Strach powierzyć swoje dziatki takim pedagogom co zamiast mózgu mają wodę święconą !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ..

   tsu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   szczerze mówiąc, chyba nogi przy samej d**** wyrwałbym przedszkolance z PAŃSTWOWEGO, ŚWIECKIEGO(!!!) przedszkola, która zaprowadziłaby moje dziecko w celu oddawania hołdu zakonserwowanym częściom...rozwiń całość

   szczerze mówiąc, chyba nogi przy samej d**** wyrwałbym przedszkolance z PAŃSTWOWEGO, ŚWIECKIEGO(!!!) przedszkola, która zaprowadziłaby moje dziecko w celu oddawania hołdu zakonserwowanym częściom ciała martwego człowieka.... i abstrahuję tu zupełnie od kwestii mocno wątpliwe moralności pana Wojtyły...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wstyd dla oświaty...

   Marek Celejewski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   "Nasze przedszkole również dostąpiło tego zaszczytu. Ze względu na należny szacunek, relikwie były przechowywane i adorowane w kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Roju - mówi...rozwiń całość

   "Nasze przedszkole również dostąpiło tego zaszczytu. Ze względu na należny szacunek, relikwie były przechowywane i adorowane w kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Roju - mówi nam Barbara Pawlas, dyrektor Przedszkola nr 17"

   Zaszczytu? Pani dyrektor chyba zapomniała, że przedszkole jest świeckie?
   A czy Kuratorium wie, że wyjście do kościoła odbyło się w godzinach podstawy programowej?

   "Społeczność Przedszkola nr 17 w Żorach rozpoczęła starania o nadanie imienia Świętego Jana Pawła"

   Przedszkolaki, które niewiele wiedzą o świecie zaczęły takie starania? Nieprawdopodobne, to ewenement na skalę światową. A może konkretniej, Misie, Pszczółki czy Zajączki wyszły z takim postulatem?

   Z gimnazjalistami to samo... Czy odrobią stracone lekcje i co na to Kuratorium. Tam też pewnie dyrekcja na klęczkach chodzi. Żenada.
   Pewnie podczas leżakowania wpadły na taki pomysł.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama