Gwałt w Pietrzykowicach: Dzisiaj zeznawała poszkodowana

  Gwałt w Pietrzykowicach: Dzisiaj zeznawała poszkodowana

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Gwałt w Pietrzykowicach: Dzisiaj zeznawała poszkodowana
  Dzisiaj w bielskim Sądzie Okręgowym odbyła kolejna rozprawa w sprawie gwałtu w Pietrzykowicach. Dwie poprzednie rozprawy nie odbyły się, gdyż niektórzy z oskarżonych przedstawili zwolnienia lekarskie. Cały proces, ze względu na dobro pokrzywdzonej, został utajniony. Wśród oskarżonych jest m.in. Michał O. - syn znanego śląskiego polityka.
  Gwałt w Pietrzykowicach: Dzisiaj zeznawała poszkodowana
  Dzisiaj zeznania składała poszkodowana - poinformował nas sędzia Jarosław Sablik, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej.

  Proces w bielskim sądzie ruszył w połowie września. Dwie poprzednie rozprawy nie odbyły się, gdyż niektórzy z oskarżonych przedstawili zwolnienia lekarskie.

  Do gwałtu na 16-latce doszło w grudniu 2013 r. Informacja o zbiorowym gwałcie lotem błyskawicy obiegła całą Żywiecczyznę.
  Mieszkańcy regionu byli zszokowani. Dodatkowo opinię publiczną poruszał fakt, że w zdarzenie miał być zamieszany syn znanego działacza PSL. Po kilku miesiącach śledztwa Prokuratura Rejonowa w Żywcu oskarżyła sześciu mężczyzn.

  - Prokurator rejonowy w Żywcu skierował do Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej akt oskarżenia przeciwko sześciu mężczyznom w wieku od 18 do 24 lat - poinformowała nas w maju prokurator Małgorzata Borkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej.

  I wyjaśniła, że mężczyźni - Dawid A., Jakub N., Rafał S. i Jacek K. - zostali oskarżeni o przestępstwo z artykułu 198 Kodeksu karnego w związku z artykułem 217 paragraf 1 Kodeksu karnego o to, że "w nocy z 20 na 21 grudnia ubiegłego roku działając wspólnie i w porozumieniu, wykorzystując stan nietrzeźwości małoletniej pokrzywdzonej i wynikającą z tego bezradność oraz niemożność stawiania oporu, wielokrotnie doprowadzili ją do obcowania płciowego, powodując obrażenia ciała".

  - Natomiast dwaj z tych mężczyzn - Arkadiusz P. i Michał O. - są oskarżeni o przestępstwo z artykuł 197 paragraf 3 punkt 1 Kodeksu karnego, polegające na doprowadzeniu pokrzywdzonej przemocą do obcowania płciowego. Jest to tzw. gwałt zbiorowy, stanowiący zbrodnię, zagrożoną karą pozbawienia wolności nie krótszą niż trzy lata - dodała prokurator Borkowska.


  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Nowe władze woj. śląskiego: Koalicja PO, PSL, SLD. Marszałek Saługa. Zarząd wybrany
  *Niesamowote zdjęcia nocne Katowic. Takich Katowic jeszcze nie widzieliście [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama