Koszmar na Roosevelta: Górnik - Legia 0:4! [RELACJA, ZDJECIA]

Górnik Zabrze - Legia Warszawa
Górnik Zabrze - Legia Warszawa Maciej Gapiński
Piłkarze Górnika w fatalnym stylu pożegnali się w tym roku ze swoimi kibicami. Gospodarze zostali zdemolowani przez mistrzów Polski tracąc aż cztery gole.

Piłkarze Górnika Zabrze wystąpili na Roosevelta po serii trzech wyjazdowych spotkań. Powrót do domu wypadł koszmarnie - Legia Warszawa wygrała lekko, łatwo i przyjemnie, przedłużając fatalną serię zespołu Roberta Warzychy i Józefa Dankowskiego. Po raz ostatni gospodarze piątkowego meczu wygrali u siebie 23 sierpnia z Górnikiem Łęczna! Od tego czasu w pięciu próbach zanotowali dwa remisy i trzy porażki.

Henning Berg nie miał zamiaru lekceważyć Górnika. Szkoleniowiec mistrzów Polski zamierza wypracować w ekstraklasie jak największą przewagę, by wiosną z większym komfortem skupić się na fazie grupowej Ligi Europejskiej, więc posłał do boju wszystko, co ma w szatni najlepszego. W efekcie w jaskrawym blasku nowych jupiterów tym wyraźniej było widać wszystkie słabości gospodarzy. Zabrzanie próbowali podjąć walkę, ale nawet powrót Łukasza Madeja, którego brak był tak wyraźny w starciu z Lechem Poznań, niewiele mógł zmienić. Legia rozstrzygnęła sprawę właściwie już w pierwszej połowie, przy czym gol zdobyty przez Michała Żyry musiał się podobać nawet fanom z Torcidy, którzy sporo energii poświęcali wykpiwaniu Jakuba Koseckiego, gdy ten nad wyraz często wydawał z siebie okrzyki bólu sugerujące, że był właśnie bezpardonowo faulowany.

Wyrazem bezradności gospodarzy były statystyki pierwszej połowy - przez 45 minut nie udało im się oddać żadnego celnego strzału (i tak miało zostać aż do końca!), podczas gdy dwie z trzech takich prób Legii było skuteczne (jedyną, sam na sam z Miroslavem Ra-doviciem błyskotliwie wybronił Pavels Steinbors). Siedzący na trybunach Warzycha miał nad czym myśleć, ale odwrócenie losów meczu było misją niemożliwą.

W drugiej połowie legioniści początkowo skoncentrowali się na pilnowaniu przewagi, korzystając też na rekordowej ilości prostych strat, jakie notowali zabrzanie w czasie akcji ofensywnych. Zagęszczona obrona gości wymuszała także oddawanie strzałów z dystansu, ale w piątkowy wieczór żaden z gospodarzy nawet nie zbliżył się do wykonania a la Żyro. Za to gdy Madej pomylił się o kilka metrów kopiąc piłkę już z pola karnego, w sukces zwątpili pewnie już wszyscy jego koledzy, przyglądając się po chwili z rezygnacją jak mistrzowie Polski po raz trzeci pokonują Steinborsa. A ponieważ do końca spotkania pozostawały aż 34 minuty mecz zamienił się w wyścig Legii z Wisłą Kraków, która 19 października wygrała na Roosevelta 5:0. Ostatecznie Biała Gwiazda okazała się lepsza o jedno trafienie.

Górnika na pożegnanie je-sienno-zimowej rundy czeka jeszcze mecz w Białymstoku o utrzymanie w ósemce.

Tak padły bramki

0:1 Inaki Astiz (12-głową)
Pavels Steinbors nie sięgnął piłki uderzonej przez Ivicę Vrdoljaka, ta trafiła w słupek, a Astiz dobił ją do siatki.
0:2 MichałŻyro (33)
Piłkarz Legii oddał kapitalny strzał z dystansu tuż nad bramkarzem, i tuż pod poprzeczkę.
0:3Miroslav Radović (56)
Helio Pinto zaliczył asystę, a snajper Legii w prosty sposób poradził sobie z Mariuszem Magierą i Steinborsem.
0:4 Orlando Sa (82)
Michał Żyro wypuścił Sa, a ten po długim rajdzie spokojnie wykorzystał sytuację sam na sam.

*Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
*Nowe władze woj. śląskiego: Koalicja PO, PSL, SLD. Marszałek Saługa. Zarząd wybrany
*Niesamowote zdjęcia nocne Katowic. Takich Katowic jeszcze nie widzieliście [ZOBACZ ZDJĘCIA]
*Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku