Po awarii sieci w Dąbrowie Górniczej nadal zimno w...

  Po awarii sieci w Dąbrowie Górniczej nadal zimno w mieszkaniach

  Andrzej Kaim

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dziś mieszkańcy ulic Struga, Legionów, Dąbrowskiego, 3 Maja i Piłsudskiego muszą liczyć się z tym, że w ich domach nie będzie ciepłej wody, a kaloryfery będą zimne. To efekt prac konserwacyjnych, które prowadzi miejscowy PEC.
  - Ze sporym wyprzedzeniem poinformowaliśmy naszych klientów o zaplanowanych na 10 lutego pracach - mówi Marek Sztuka, rzecznik prasowy dąbrowskiego PEC-u. - Mogę zapewnić, że nie potrwają one dłużej niż kilka godzin.

  Ta przerwa w dostawie ciepłej wody do kranów i grzejników była zaplanowana, ale za to awaria do której doszło we wtorek późnym wieczorem zaskoczyła wszystkich. Zarówno mieszkańców jak i pracowników PEC. Walka z jej skutkami trwało wczoraj do godz. 13-tej, zaś kaloryfery w mieszkaniach tysięcy dąbrowian ze Starego Gołonogu były zimne blisko 20 godz.

  - Tego zdarzenie nie byliśmy w stanie przewidzieć - mówi Sztuka. - Woda spowodowała korozję rurociągu co w efekcie doprowadziło do wycieku ciepłej wody z sieci. Kiedy tylko zlokalizowaliśmy awarię rozpoczęliśmy przygotowania do jej usunięcia.

  Na miejscu zdarzenia pierwsze ekipy remontowe pojawiły się wczoraj ok. godz. 8-ej rano. Natychmiast odsłoniły rurociąg, zaś już o godz. 9-tej rozpoczęto wycinanie skorodowanego odcinka sieci ciepłowniczej. Tuż po godz. 13-tej dwumetrowy, uszkodzony odcinek rury został zastąpiony nowym elementem, który został zespawany z resztą sieci.

  - Wkrótce potem rozpoczęliśmy napełnianie rurociągu ciepłą wodą - mówi Sztuka. - Biorąc pod uwagę infrastruktury technicznej ukrytej pod ziemią w tej okolicy uważam, że bardzo szybko udało się nam usunąć skutki tej awarii.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama