Bielsko-Biała: Poseł, jak Tom Jones, wójt jak John Travolta....

  Bielsko-Biała: Poseł, jak Tom Jones, wójt jak John Travolta. Koncert dla hospicjum [ZDJĘCIA]

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Gala na hospicjum w Bielsku-Białej
  1/75
  przejdź do galerii

  Gala na hospicjum w Bielsku-Białej ©Łukasz Klimaniec

  Znane osobistości świata polityki, kultury i biznesu z Bielska-Białej i regionu wcieliły się w gwiazdy estrady w efektownej Gali na Hospicjum, jaką wystawiono w sobotni wieczór w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Dochód, 23 060 zł w całości został przeznaczony na wyposażenie pierwszego w Beskidach stacjonarnego hospicjum.
  Ponad 30 znanych postaci z życia kulturalnego, społecznego i politycznego Bielska-Białej i regionu wystąpiło w sobotę w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej w "Gali na hospicjum", czyli przedstawieniu taneczno-muzycznym. Całkowity dochód został przeznaczony na wyposażenie hospicjum stacjonarnego w Bielsku-Białej.

  Zebrano 23 060 zł. Każda z osób występujących, ze względu na udział w przedstawieniu, przekazała na rzecz hospicjum 500 zł. Bilety dla publiczności kosztowały 70 i 50 zł.

  Samorządowcy, ludzie kultury i biznesu nie zawiedli. Wójt Jaworza Radosław Ostałkiewicz okazał się odkryciem wieczoru odgrywając kilka ról, w tym Johna Travolty z w piosence „Summer Nights” z filmu „Grase” . Widzów bawili także przewodniczący bielskiej rady miejskiej Jarosław Klimaszewski, jako jeden z Blues Brothers , komendant bielskiej straży pożarnej Adam Caputa wyglądał niemal identycznie jak Carlos Santana, dziennikarka Katarzyna Górna-Oremus zachwycała, jako liderka 4Non Blondes w przeboju „What’s up”, Beata Woźniakowska szefowa bielskiego salonu fryzjerskiego zachwyciła publikę kreacją Marleny Dietrich, a poseł Stanisław Szwed pokazał, jak wielkie drzemią w nim możliwości estradowe, gdy jako Tom Jones „zaśpiewał” utwór „Sexbomb”. Nie można pominąć także Iwony Purzyckiej, jako Rity Hayworth, czy Piotra Zdunka, wicedyrektora Szpitala Onkologicznego w Bielsku-Białej, który wystąpił jako Elton John.

  Charytatywne przedstawienie „Gala na hospicjum ”było kolejnym jakie zorganizowała Małgorzata Handzlik, europosłanka w latach 2004-2014. To z jej inicjatywy od 2008 roku odgrywane są takie widowiska, z których dochód przekazywany jest na cel charytatywny. Ich reżyserem jest Tomasz Szulakowski, który równie sprawnie poradził sobie w prowadzeniu sobotniej gali wspólnie z Katarzyną Zielonką. Charytatywne widowiska z udziałem znanych postaci polityki, kultury i biznesu udało się zaszczepić także w śląskich miastach m.in. w Zabrzu, Tychach, Chorzowie.

  Stacjonarne hospicjum im. Jana Pawła II jest już niemal gotowe. Budynek został wybudowany m.in. dzięki ofiarności darczyńców (akcje Pola Nadziei, zbiórki przed kościołami) oraz pieniądzom z budżetu obywatelskiego (projekt dokończenia budowy wygrał pierwsza edycje budżetu obywatelskiego w Bielski-Białej. Obecnie trwa zbieranie pieniędzy na wyposażenie placówki, która - według planów - mogłaby ruszyć do połowy 2015 roku.  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Nowe władze woj. śląskiego: Koalicja PO, PSL, SLD. Marszałek Saługa. Zarząd wybrany
  *Niesamowote zdjęcia nocne Katowic. Takich Katowic jeszcze nie widzieliście [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gala

   bielszczanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Super impreza Pani Małgorzata od wielu lat organizuje imprezy charytatywne.
   Super pomimo że co nie którzy z PO nonabene Pani koleżanki i koledzy są bardzo nie lojalni a wiele można im zarzucić a...rozwiń całość

   Super impreza Pani Małgorzata od wielu lat organizuje imprezy charytatywne.
   Super pomimo że co nie którzy z PO nonabene Pani koleżanki i koledzy są bardzo nie lojalni a wiele można im zarzucić a co robia np.Pani Nykiel.
   Pani Małgorzata tak trzymć i dalej coś robić dla naszej społeczności ludzie naprawdę czekają na Pania.

   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama