Szef Solidarności spotka się z UEFA w sprawie Biedronki

  Szef Solidarności spotka się z UEFA w sprawie Biedronki

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Przewodniczący Solidarności Piotr Duda spotka się z prezydentem Europejskiej Federacji Piłkarskiej Michelem Platinim.
  Szef UEFA odpowiedział na pismo Piotra Dudy, wysłane do niego kilka tygodni temu. Przewodniczący Solidarności informował w liście o wielu przypadkach nieprzedłużania umów o pracę członkom Solidarności zatrudnionych w Biedronce, oficjalnym sponsorze Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zdaniem Piotra Dudy, takie praktyki mogą rzutować na wizerunku nie tylko PZPN-u, ale i polskich przygotowań do EURO 2012.


  - To bulwersująca sprawa. Chciałbym, żeby najważniejsza osoba w europejskim dowiedziała się o tym, co dzieje się w Biedronce. To mniej radosny obraz sponsoringu polskiej piłki - mówi szef Solidarności.

  To nie jedyny temat, który będzie poruszany podczas spotkania Piotra Dudy z Michelem Platinim. Przewodniczący Solidarności poruszy też kwestię promocji Solidarności i jej historii podczas Mistrzostw Europy w 2012 roku. - Gdańsk jest jednym z czterech miast-gospodarzy EURO 2012 w Polsce. Nie wyobrażam sobie, żeby nasz związek i jego dokonania nie były promowane podczas mistrzostw, np. w wydawanych przez UEFA folderach dla kibiców czy programach zwiedzania dla piłkarskich oficjeli. Liczę na współpracę i życzliwość Michela Platiniego również w tej sprawie - mówi Piotr Duda.

  Spotkanie odbędzie 9 marca w Nyon - siedzibie federacji.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama