Mikołów: Prezydent Stanisław Piechula zaprzysiężony, Marek...

  Mikołów: Prezydent Stanisław Piechula zaprzysiężony, Marek Balcer pożegnany [ZDJĘCIA]

  BS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Mikołów: Prezydent Stanisław Piechula zaprzysiężony, Marek Balcer pożegnany [ZDJĘCIA]
  1/6
  przejdź do galerii

  ©BS

  8 grudnia o godzinie 17 Stanisław Piechula złożył ślubowanie. Nowy burmistrz Mikołowa wygłosił też expose i powtórzył to, co już niejednokrotnie mikołowianie słyszeli podczas kampanii. Przedstawił też swoich wiceburmistrzów.
  WYBORYSAMORZĄDOWE 2014 - SERWIS WYBORCZY DZ [WEJDŹ]


  W Mikołowie dziś przypieczętowano koniec ery Marka Balcera. Po 16 latach rządów stery przejmuje Stanisław Piechula.

  - Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. A z pustego i Piechula nie naleje - mówił nowy burmistrz Mikołowa.

  Zaznaczał, że widzi potrzeby mieszkańców, wiele z nich poznał też podczas tej kampanii wyborczej, ale podkreślał, że wszyscy muszą pamiętać o ograniczeniach, przede wszystkim finansowych.

  - Mogę za to obiecać, że tak jak to mówiłem podczas tej kampanii, będę pozytywnym burmistrzem, zawsze nastawionym na tak, sprawię też, że UM będzie przyjazny. Mówiłem też o uczciwości i Mikołów będzie uczciwy, ale chcę żebyśmy razem na tę uczciwość zapracowali. To oznacza, że burmistrz nie załatwi komuś szybciej mieszkania albo pracy - wyjaśniał Piechula.

  Nowy burmistrz przedstawił też swoich zastępców, których, przypomnijmy, wybierał spośród tych osób, które odpowiedziały na ogłoszenie zamieszczone na jego Facebooku.

  W ten niekonwencjonalny sposób Stanisław Piechula chciał pokazać, że wybierze nie znajomych, a kompetentnych ludzi.
  I rzeczywiście wybór jednego z wiceburmistrzów był jak najbardziej realizacją tych założeń.

  - Mateusz Handel to wybór czysto wirtualny, poznaliśmy się podczas tej kampanii wyborczej. To mikołowianin, który od 2012 roku pracował w Miejskim Zarządzie Gospodarki Komunalnej w Mysłowicach jako kierownik działu umów i rozliczeń. - Dziękuję burmistrzowi za to zaufanie, bo wybór był rzeczywiście wirtualny - mówił Mateusz Handel.

  Wiceburmistrz podkreślił też, że nie jest politykiem, nigdy też nie kandydował w żadnych wyborach. - Jestem po prostu specjalistą, który chce działać dla Mikołowa. Kiedy zacząłem pracę w MZGK w Mysłowicach, moją maksymą było hasło "Pamiętaj, to mieszkańcy są twoimi pracodawcami", ta sama maksyma będzie mi towarzyszyć także teraz - podkreślał Mateusz Handel.

  Drugi wiceburmistrz to już żadne zaskoczenie. Jeszcze zanim Piechula został burmistrzem w kuluarach mówiło się, że stanowisko wiceburmistrza zaproponuje Bogdanowi Uliaszowi, wieloletniemu przyjacielowi. Nie pomógł nawet konkurs na Facebooku. Miało nie być stanowisk po znajomości, a tymczasem nowy wiceburmistrz swoją przemowę zaczął: "Staszku, dziękuję".

  Oczywiście nie odejmujemy panu Uliaszowi kompetencji, ale może konkurs na FB trzeba było ogłosić tylko na jedno stanowisko wiceburmistrza?

  Burmistrz Piechula twierdzi z kolei, że Bogdana Uliasza wybrał po zapoznaniu się ze wszystkimi nadesłanymi CV. - Jeszcze przed ogłoszeniem konkursu, rozmawiałem z Bogdanem i zaznaczałem, że wezmę jego kandydaturę pod uwagę tylko jeśli jego CV okaże się porównywalne z innymi nadesłanymi, a najlepszym przypadku - jeśli zdecydowanie przewyższy konkurentów i w mojej ocenie tak właśnie było, stąd taka decyzja - mówił Piechula.

  - Wiem, że z uwagi na naszą wieloletnią przyjaźń, to była bardzo trudna decyzja dla Staszka - dopowiadał Bogdan Uliasz.


  Był też czas na kwiaty, podziękowania, pożegnania i wielkie powitania. Nie zabrakło też podarków.
  Ustępujący burmistrz gratulował Stanisławowi Piechuli, nowy burmistrz dziękował za 16 lat rządów Balcerowi.

  Nie zabrakło też przedstawicieli lokalnych środowisk, którzy żegnali Balcera i witali Piechulę.

  8 grudnia okazał się też spóźnionymi mikołajkami dla jednej z mikołowskich mam. Nowy burmistrz zaprosił na środek sali mamę niepełnosprawnego dziecka. - Widywaliśmy się nie raz podczas moich spotkań organizowanych podczas kampanii wyborczej, zapamiętałem tę panią, bo jasno i rzeczowo przedstawiała temat funkcjonowania niepełnosprawnych dzieci w Mikołowie, mówiła, co trzeba zrobić, by Mikołów stał się przyjaznym miejscem także dla nich, przedstawiała rozwiązania innych miast, słuchała moim propozycji i nie zawsze się z nimi zgadzała, mówiła też, że od lat czeka na dofinansowanie zakupu specjalistycznego wózka dla jej dziecka. Chciałbym, żeby ten dzień był szczęśliwy także dla tej mamy i teraz ogłaszam, że sam dołożę się do tego zakupu - zapowiedział burmistrz Piechula.

  Specjalny podarek Piechula przekazał też byłemu burmistrzowi. - W związku z tym, że Marek Balcer wraca na uczelnię, mam tu zestaw Parkera - mówił Piechula.

  Balcer na nową drogą otrzymał zatem pióro i długopis, ale nowe rozdziały historii Mikołowa napisze już Stanisław Piechula.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama