Łyżwiarze AZS AWF Konrad Niedzwiecki i Katarzyna Woźniak...

  Łyżwiarze AZS AWF Konrad Niedzwiecki i Katarzyna Woźniak wygrywają w PŚ

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pierwszy raz w historii Pucharu Świata Polacy wygrali wyścig drużynowy i był wśród nich zawodnik naszego klubu - cieszy się sektetarz AZS AWF Katowice Krzysztof Nowak. - Nasz zawodniczka była też w składzie drużyny kobiet, która zajęła drugie miejsc w Berlinie.
  Nowak ma na myśli Konrada Niedzwieckiego i Katarzynę Woźniak. Polscy olimpijczycy zmienili barwy klubowe i reprezentują teraz katowicki AZS AWF, gdzie uruchomiono sekcję łyżwiarstwa szybkiego.

  - No i co z tego, że nie mamy toru dla łyżwiarzy szybkich? Nie mamy też tras biegowych, a naszą zawodniczką jest Justyna Kowalczyk, nie mamy biathlonowej strzelnicy, a w naszym klubie są na przykład Weronika Nowakowska-Ziemniak i Monika Hojnisz, która przeszła z Lidera Katowice, nie mówiąc o studiujących u nas skoczkach narciarskich - ripostuje Nowak.
  - Stawiamy na sporty zimowe, dajemy dobre warunki sportowcom, stypendia, indywidualny tok studiów. Dla nas to też świetna reklama. Wartość reklamową zawodników reprezentujących AZS AWF Katowice na przestrzeni lat 2010-2014 szacuje się na 10 milionów złotych! Nazwiska naszych świetnych sportowców, reprezentantów Polski pokazały się w tym czasie w mediach w połączeniu z nazwą klubu. To jest kapitalna promocja!

  AZS AWF Katowice idelanie wstrzelił się z kolejną sekcją, łyżwiarstwa szybkiego, ponieważ nasi reprezentanci wystrzelili z formą podczas zawodów Pucharu Świata w Berlinie. Męska drużyna, która w Soczi zdobyła brązowy medal, tym razem była na najwyższym stopniu podium. Oprócz Niedźwieckiego jechali Zbigniew Bródka i Jan Szymański. Nasze panie były drugie, a wberlińskich zawodach wystąpiły w składzie: Woźniak, Angelika Fudalej (obie AZS AWF Katowice), Luiza Złot-kowska i Aleksandra Goss. W finałowym biegu rywalizowały Woźniak, Złotkowska i Goss. Na igrzyskach w Soczi drużyna kobiet zdobyła srebro, cztery lata wcześniej brąz w Vancouver. Oba medale były udziałem Woźniak, ale również kontuzjowanych teraz Katarzyny Bachledy-Curuś i Katarzyny Czerwonki.

  - Na razie w naszej nowej sekcji mamy sześcioro zawodników. Nie jest tajemnicą, że Konrad Niedźwiecki i Katarzyna Woźniak są parą - uśmiecha się Krzysztof Nowak. - Kasia jest u nas na pierwszym roku studiów licencjackich, a Konrad rozpoczął doktorat pod nadzorem Miłosza Czuby, kierownika katedry Teorii i Praktyki Sportu.

  Niedźwiecki przeniósł się do AZS AWF z LKS-u Poroniec Poronin. Wcześniej przez cztery lata trenował w holenderskiej grupie zawodowej zawodowej TVM. Woźniak trafiła do katowickiego klubu z WTŁ Stegny Warszawa.

  Polacy wygrali w Berlinie zaliczyli najlepszy pucharowy występ w historii, wygrali cztery konkurencje. Artur Waś był najlepszy dwukrotnie na 500 m, Jan Szymański na 1500 m, zwycięstwo odniosła wspomniana drużyna mężczyzn.

  - Po cichu liczyliśmy na dobry występ w Berlinie - mówił Niedźwiedzki przed kamerą Polsatu Sport. - Mówiłem, że stać nas na więcej niż tylko trzecie miejsce, które mieliśmy w Soczi.

  Katowicka AWF lubi chwalić się znanymi sportowcami, którzy studiują na akademii lub są zawodnikami AZS-u. Po zakończeniu ocieplania hali sportowej, wróci na nią baner z wizerunkami mistrzów. Będą już na nim Woźniak i Niedźwiedzki.


  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Nowe władze woj. śląskiego: Koalicja PO, PSL, SLD. Marszałek Saługa. Zarząd wybrany
  *Niesamowote zdjęcia nocne Katowic. Takich Katowic jeszcze nie widzieliście [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama