Ważne
  Sosnowiec: Eurocash przez osiem lat najemcą DP Sosnowiec

  Sosnowiec: Eurocash przez osiem lat najemcą DP Sosnowiec

  TOS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sosnowiec: Eurocash przez osiem lat najemcą DP Sosnowiec
  1/2
  przejdź do galerii
  Należąca do grupy kapitałowej Eurocash SA firma KDWT Sp. z o.o. została nowym najemcą Distribution Park Sosnowiec przy ul. Sokolskiej. Nowy najemca zajmie 4 960 mkw. powierzchni magazynowej oraz 463 mkw. powierzchni biurowej. Umowa została zawarta na osiem lat. W transakcji pośredniczyła agencja Colliers International.
  Wybór DP Sosnowiec podyktowany był przede wszystkim strategiczną lokalizacją obiektu, dopasowaniem do potrzeb najemcy oraz elastycznością wynajmującego względem adaptacji i wykorzystania powierzchni.

  - Jest nam niezwykle miło powitać spółkę KDWT w gronie naszych najemców. Elastyczne podejście do jej oczekiwań oraz sprawna realizacja napiętego harmonogramu prac dostosowawczych, zgodnie z wymaganiami KDWT, pozwoliły nam pozyskać solidnego partnera biznesowego na kolejne 8 lat.
  Powierzchnia biurowo-magazynowa wynajęta przez KDWT w Distribution Park Sosnowiec spełnia najwyższe normy obowiązujące na dzisiejszym rynku nieruchomości logistycznych – mówi Kamil Kwiatkowski, Leasing Manager Hines Polska.

  - Mamy nadzieję, że umowa dotycząca powierzchni w DP Sosnowiec jest początkiem długofalowej współpracy Eurocash i Hines w całej Polsce – komentuje transakcję Przemysław Iznerowicz, dyrektor w Hines Polska.

  Distribution Park Sosnowiec to 47 100 mkw. wysokiej jakości powierzchni logistycznej, położonej w jednej z najbardziej strategicznych lokalizacji, jaką jest Aglomeracja Śląska. W skład parku wchodzą dwie hale magazynowe wyposażone w 70 doków oraz 6 bram z poziomu zero, a także 170 miejsc parkingowych dla pojazdów osobowych i 46 miejsc dla ciężarówek. Obiekt, oddany do użytku w 2005 roku, charakteryzuje się doskonałą ekspozycją przy drodze S1, w niedalekiej odległości od autostrady A4 łączącej Niemcy i Ukrainę. W pobliżu przebiega również trasa E40 prowadząca w kierunku Krakowa i Wrocławia oraz trasa E75 w kierunku Warszawy. Zarządcą aktywów i nieruchomości, w imieniu właściciela DP Sosnowiec – Hines Global REIT, jest Hines Polska.

  Hines Global REIT, Inc. z siedzibą w Houston, jest publicznym funduszem inwestycyjnym, którego głównym sponsorem jest firma Hines.  Hines Global REIT jest właścicielem 39 nieruchomości komercyjnych zlokalizowanych na całym świecie. Hines jest prywatną firmą specjalizującą się w prowadzeniu inwestycji na rynku nieruchomości, organizacji procesu deweloperskiego i zarządzaniu nieruchomościami na całym świecie. Zakres dotychczasowych realizacji firmy, zarówno ukończonych, aktualnie prowadzonych, nabytych jak i zarządzanych, to 1 317 nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 50 mln metrów kwadratowych, w tym powierzchnie w sektorze mieszkaniowym, handlowym, magazynowym, hotelarskim, sportowym, użyteczności publicznej oraz dużej skali kompleksy wielofunkcyjne i projekty infrastrukturalne.

  Obecnie Hines zarządza 391 nieruchomościami o łącznej powierzchni prawie 15 mln metrów kwadratowych. Hines posiada swoje biura w 115 miastach w 18 krajach, kontrolując aktywa o wartości około 28,2 mld USD, co czyni z firmy jedną z największych organizacji na globalnym rynku nieruchomości. Hines jest również liderem w strategii zrównoważonego rozwoju na rynku nieruchomości, z bogatym doświadczeniem certyfikacji obiektów w systemach takich jak LEED®, ENERGY STAR®, BREEAM, Haute Qualité Environnementale i DGNB.

  Biuro regionalne Hines w Polsce zostało założone w 1997 roku w Warszawie. Spółka Hines Polska jest w całości własnością Hines International Real Estate Holdings (HIREH) z siedzibą w Houston.


  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Nowe władze woj. śląskiego: Koalicja PO, PSL, SLD. Marszałek Saługa. Zarząd wybrany
  *Niesamowote zdjęcia nocne Katowic. Takich Katowic jeszcze nie widzieliście [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama