500 miejsc pracy pod Raciborzem. Swoje CV mogą składać...

  500 miejsc pracy pod Raciborzem. Swoje CV mogą składać monterzy okien i drzwi, pakowacze, spawacze

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Fabryka okien otwiera nowe hale i potrzebuje 500 pracowników. To szansa dla bezrobotnych, których zatrważająco przybywa
  Pośredniak w Raciborzu bije na alarm, bo w listopadzie zarejestrowało się więcej bezrobotnych niż w poprzednich latach, a tymczasem pod Raciborzem na 500 nowych pracowników czeka zakład produkujący okna, które wysyłane są na całą Europę.

  80 pracowników już w grudniu

  - To prawda, nabór trwa. Do końca grudnia chcemy zatrudnić 80 pracowników, a kolejnych po Nowym Roku. Do końca maja zatrudnimy pół tysiąca mieszkańców - mówi nam Monika Kwiecień, dyrektor zarządzający w firmie Eko-Okna w Kornicy (powiat raciborski).


  Swoje CV mogą już składać m.in. monterzy okien i drzwi, pakowacze, elektromonterzy, spawacze. - Oczywiście mile widziane są osoby z doświadczeniem, ale szansę mają też ci, którzy nie posiadają żadnych kalifikacji zawodowych - dodaje.

  Największy pracodawca w gminie Pietrowice Wielkie i jeden z największych w powiecie raciborskim, potrzebuje całą rzeszę nowych pracowników, bo wybudował nowe hale produkcyjne.

  Ile można zarobić w fabryce okien?

  W zakładzie kuszą pewnymi zarobkami. - W pierwszym miesiącu osoba bez kwalifikacji dostanie najniższą krajową, ale już po 3 miesiącach ma gwarantowane 1500 złotych netto plus premie produkcyjne - mówi pani dyrektor. - Po pół roku każdy pracownik otrzyma 1700 złotych na rękę, a po dwóch latach - 2000 złotych netto.

  Ponad 300 bezrobotnych więcej niż w zeszłym roku

  To obiecująca alternatywa, tym bardziej że z Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu płyną raczej smutne wieści.

  - Z końcem listopada 2014 roku w urzędzie pracy w Raciborzu zarejestrowanych było 2694 bezrobotnych, w tym 1680 kobiet. W porównaniu do miesiąca października liczba bezrobotnych wzrosła o 34 osoby. W analogicznym okresie roku ubiegłego wzrost liczby zarejestrowanych bezrobotnych wyniósł 358 osób - informuje nas Aleksander Ciesielski, specjalista ds. rozwoju zawodowego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Raciborzu. Dodaje, że w listopadzie tego roku w PUP zarejestrowało się 356 nowych osób, natomiast 183 osoby podjęły zatrudnienie. W samym tylko Raciborzu bez pracy jest 1452 mieszkańców, z czego 888 to kobiety.

  - Wróciłem do miasta z Niemiec, gdzie pracowałem na budowie. Tutaj nie ma dla mnie pracy. Może w Kornicy mnie przyjmą? - zastanawia się pan Andrzej, który zarejestrował się w pośredniaku.


  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Nowe władze woj. śląskiego: Koalicja PO, PSL, SLD. Marszałek Saługa. Zarząd wybrany
  *Niesamowote zdjęcia nocne Katowic. Takich Katowic jeszcze nie widzieliście [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama