Chorzów: Na remont estakady brakuje 6,5 mln zł

  Chorzów: Na remont estakady brakuje 6,5 mln zł

  Łukasz Respondek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wczoraj odbyło się otwarcie ofert w trzecim postępowaniu przetargowym na wyłonienie wykonawcy, który wyremontuje estakadę. Zgłosiło się siedmiu chętnych, ale ich propozycje nadal przerastają możliwość finansowe Chorzowa. Władze zapowiadają, że będą szukały środków zewnętrznych.
  Najtańsza oferta opiewa na 37, a najdroższa na 61 milionów złotych. - Rynek ukształtował taki poziom cen i taniej raczej nie będzie - mówi Piotr Wojtala, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów. - Miasto musi teraz poszukać dodatkowych pieniędzy np. w Ministerstwie Infrastruktury. Ogłaszanie kolejnego przetargu mija się z celem.

  Złożone oferty będą ważne przez dwa miesiące. Zlecający przetarg może poprosić oferentów o przedłużenie tego terminu. Przypomnijmy, że Chorzów na remont pozyskał prawie 26 milionów złotych z pieniędzy europejskich, z budżetu zamierza dołożyć około 4,5 miliona. Prezydent Andrzej Kotala nie ma zamiaru do estakady dokładać więcej. - Będziemy szukali wsparcia z zewnątrz - tłumaczy. - Jeżeli uda się zaoszczędzić jakieś pieniądze, to wolałbym je przeznaczyć na budownictwo mieszkaniowe - mówi prezydent. Remont estakady ma się zakończyć w czerwcu 2013 roku. - Na razie wszystko przebiega terminowo - uspokaja Wojtala.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama