35 lat Dżem: W lutym płyta z koncertem uświetniającym...

  35 lat Dżem: W lutym płyta z koncertem uświetniającym 35-lecie

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  7 czerwca w parku Śląskim w Chorzowie zespół Dżem zagrał koncert z okazji swojego 35-lecia. Było znakomicie!
  1/2
  przejdź do galerii

  7 czerwca w parku Śląskim w Chorzowie zespół Dżem zagrał koncert z okazji swojego 35-lecia. Było znakomicie! ©arc.

  35 lat Dżem: Muzycy grupy Dżem nieustannie koncertują, ale też pracują nad nową płytą, na której znajdą się koncert, który nagrali z okazji urodzin.
  35 lat Dżem: Im bliżej końca roku tym częściej pojawia się pytanie fanów zespołu Dżem: kiedy możemy się spodziewać płyty z jubileuszowym koncertem z okazji 35-lecia, który nasi muzycy zagrali 7 czerwca w Parku Śląskim w Chorzowie. Zapytaliśmy więc u samego źródła.

  - Zaplanowaliśmy, aby to wydawnictwo ukazało się w lutym przyszłego roku - zdradził nam Leszek Martinek, menedżer zespołu Dżem.

  - Pracy jest sporo. Trzeba pamiętać, ze Dżem gra koncerty, które trwają nawet 4 godziny, a tutaj jeszcze mieliśmy jeszcze gości. Chcemy, aby wyszła z tego fajna rzecz do kolekcji, przykładamy dużą wagę do detali -dodaje.

  Do tego dochodzi jeszcze dość ograniczony czas, bo Dżem nieustannie koncertuje, a występy odbywają się w różnych częściach kraju. W ubiegłym miesiącu muzycy zagrali 15 koncertów, a w najbliższych tygodniach pracy też nie zabraknie. W piątek i sobotę (12 i 13.12) Dżem w towarzystwie grupy Cree zagra dwa koncerty w warszawskiej Stodole, zaś 14 grudnia wystąpi w Krakowie. - Na koncercie, na który już od 3 miesiecy nie ma wejściówek - uśmiecha się Martinek.

  Na odpoczynek panowie z zespołu będą mogli liczyć dopiero w okolicach ferii zimowych. Wtedy szykują się urlopy. A po nich?
  Kolejna praca, bo w 2015 roku Dżem przymierzać się będzie do nowych utworów. A 3 maja przyszłego roku na warszawskim Torwarze dzielić będzie scenę z legendarną grupą. Lynyrd Skynyrd.

  Swoje plany mają też fani grupy, zrzeszeni wokół oficjalnego fanklubu "Skazani na bluesa", którzy organizują tradycyjne świąteczne spotkanie. 20 grudnia odbędzie się ono zabrzańskiej restauracji "Zielony Ogród". Już dzisiaj fani bluesa powinni udać się do katowickiego Empiku (ul. Chorzowska 107), gdzie o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie z zespołem Cree. Sebastian Riedel i jego koledzy promować będą płytę nagraną podczas festiwalu im. Ryśka Riedla.


  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Nowe władze woj. śląskiego: Koalicja PO, PSL, SLD. Marszałek Saługa. Zarząd wybrany
  *Niesamowote zdjęcia nocne Katowic. Takich Katowic jeszcze nie widzieliście [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama