Tauron MKS Banimex Dąbrowa Górnicza: Straciły seta z Rumunkami, ale awans mają na wyciągnięcie ręki

Tauronu MKS Banimex Dąbrowa Górnicza - Alba Blaj 3:1
Tauronu MKS Banimex Dąbrowa Górnicza - Alba Blaj 3:1 Maciej Gapiński
W pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu CEV siatkarki Tauronu MKS Banimex Dąbrowa Górnicza pokonały rumuńską Albę Blaj 3:1. Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie za tydzień, 17 grudnia o godzinie o 18 w Rumunii.

To druga konfrontacja dąbrowianek z rumuńską siatkówką w tegorocznym Pucharze CEV. W poprzedniej rundzie podopieczne Juana Manuela Sarramalery wyeliminowały Dinamo Bukareszt. Teraz są na dobrej drodze, by zrobić to samo z liderem rumuńskiej ekstraklasy Albą Blaj.

Siatkarki Alby Blaj do Dąbrowy Górniczej dotarły po 18-godzinnej podróży autokarem krótko przed wyznaczonym na wtorkowy wieczór treningiem. – Musimy szybko odpocząć i skupić się na meczu z Tauronem– mówił trener Alby Darko Zakoć.
Zakoć jest szkoleniowcem Alby od niedawna. Wcześniej prowadził Dinamo Bukareszt, do którego z Blaju przeniósł się Branco Gajić. Gajić był nawet wpisany wczoraj jako trener Alby w oficjalnym protokole meczowym.

Rumunki wyszły na to spotkanie mocno skoncentrowane. Nieoczekiwanie objęły prowadzenie 4:1, potem 8:3. Mierząca zaledwie 172 centymetrów Japonka Naoko Hashimoto sprytnie rozdzielała piłki, myląc blok Tauronu.

Hasło do odrabiania strat rzuciła Eleonora Dziękiewicz, a na prowadzenie dąbrowianki wyprowadziła Gina Mancuso. Amerykanka dała się we znaki drużynie Alby jeszcze w końcówce seta, choć ostatni punkt w pierwszej, zwycięskiej partii wywalczyła Dominika Sobolewska.

Drugi set już wyraźnie przebiegał pod dyktando, grającego bez kontuzjowanej Katsiaryny Zakrewskajej zespołu z Dąbrowy Górniczej, ale Rumunki nie rezygnowały i w czwartej partii znowu pokazały lwi pazur. Prowadziły 6:1 stawiając w trudnej sytuacji siatkarki Tauronu. Mimo ambitnego pościgu drużynie z Dąbrowy nie udało się już odwrócić losów tego seta.
Wyrównaną walkę oba zespoły toczyły także w czwartym secie i dopiero w końcówce wzięło górę większe doświadczenie i ogranie zawodniczek Tauronu, które wygrały seta 25:22 i cały mecz 3:1.

Darko Zakoc (trener Alby):
Zespól Tauronu zagrał lepiej od nas, ale być może wpływ na to miała długa podróż. Nie powinno to być usprawiedliwieniem, bo żeby myśleć o dobrym wyniku nie można mieć 29 procent skuteczności. To dopiero pierwsza część batalii o 1/4 finału, przed nami rewanż i mamy trochę czasu, żeby się do niego lepiej przygotować.

Juan Manuel Sarramalera (Tauron):
To nie był dobry mecz, oba zespoły popełniły wiele błędów, dlatego cieszę się bardzo,m że udało nam się go wygrać. Teraz czeka nas długa droga na mecz rewanżowy i zdajemy sobie sprawę, że Rumunki u siebie będą groźniejsze. Mamy problemy na początku seta, ale z drugiej strony jestem zadowolony, jak rozgrywamy końcówki.

Puchar CEV. 1/8 finału

MKS Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza – Volei Alba Blaj 3:1 (25:22, 25:16, 19:25, 25:22)
MKSTauron Cemberci, Staniucha-Szczurek, Konieczna, Mancuso, Dziękiewicz, Sobolska, Urban (libero), Strasz (libero) oraz Piekarczyk, Łukaszewska, Kaliszuk
Alba Blaj Hashimoto, Salaoru, Utla, Dudnic, Maciejczuk, Żarkowa, Medved (libero) oraz Stanciu, Ivanof, Rodrigues de Sousa

*Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
*Nowe władze woj. śląskiego: Koalicja PO, PSL, SLD. Marszałek Saługa. Zarząd wybrany
*Niesamowite zdjęcia nocne Katowic. Takich Katowic jeszcze nie widzieliście [ZOBACZ ZDJĘCIA]
*Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku