Ważne
  Będzie druga licytacja poczty w Katowicach. Za 15 milionów

  Będzie druga licytacja poczty w Katowicach. Za 15 milionów

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Będzie druga licytacja poczty w Katowicach. Za 15 milionów

  ©wikimedia commons

  Pierwsza licytacja gmachu katowickiej poczty nie odbyła się, bo nie było chętnych na zakup. Mimo to Poczta Polska ceny wywoławczej nie obniża.
  Będzie druga licytacja poczty w Katowicach. Za 15 milionów

  ©wikimedia commons

  30 stycznia 2015 roku odbędzie się druga licytacja gmachu Poczty Polskiej przy ul. Pocztowej w Katowicach. Cena wywoławcza - 15 mln zł - pozostaje na tym samym poziomie, mimo że do pierwszej licytacji nie doszło.

  - W poprzednim postępowaniu nie pojawiła się żadna oferta spełniająca nasze warunki - taką lakoniczną odpowiedź na pytanie o powody nieprzeprowadzenia licytacji otrzymaliśmy z warszawskiego biura prasowego Poczty Polskiej.


  W Katowicach na poczcie mówią wprost: licytacji nie było, bo nikt nie wpłacił wadium. Jednym słowem chętnych na jeden z najładniejszych budynków w Katowicach - zlokalizowany w centrum, w sąsiedztwie rynku i dworca PKP - zwyczajnie nie było. Przynajmniej nie za cenę, której oczekuje Poczta Polska.

  Przypomnijmy: pierwsza licytacja miała się odbyć 28 listopada. Cenę wywoławczą ustalono na poziomie 15 mln zł. W kolejnej pozostanie bez zmian, tak samo jak warunki sprzedaży, która ma nastąpić z najmem zwrotnym, tzn. poczta od nowego właściciela wynajmie 251 m kw. (budynek ma prawie 6 tys. m kw.) na parterze gmachu. W sumie wystawiona na sprzedaż nieruchomość jest zabudowana dwoma budynkami: biurowym o powierzchni użytkowej 5944,95 m kw. i niemieszkalnym o powierzchni użytkowej 59,69 m kw.

  Siedziba poczty przy ul. Pocztowej to jeden z najładniejszych budynków w Katowicach. To zabytkowy, pięciokondygnacyjny gmach z końca XIX wieku. Cały parter zajmuje działające całą dobę biuro obsługi klienta, natomiast na piętrach zlokalizowane są biura.
  Fakt, że nieruchomości nie udało się sprzedać przy pierwszej próbie, to nic nadzwyczajnego. Potencjalni kupcy czekają na obniżenie ceny wywoławczej. Tak było m.in. z Hotelem Śląskim przy ul. Mariackiej czy biurowcem Altus. Najwyższy budynek w Katowicach wystawiany na sprzedaż był trzykrotnie: w pierwszej licytacji za 260 mln zł, w drugiej - 195 mln zł, zainteresowani kupnem pojawili się, gdy cena spadła do 175 mln zł. Ostatecznie nowy nabywca kupił Altus za 185 mln zł.


  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Nowe władze woj. śląskiego: Koalicja PO, PSL, SLD. Marszałek Saługa. Zarząd wybrany
  *Niesamowite zdjęcia nocne Katowic. Takich Katowic jeszcze nie widzieliście [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szkoda

   xxx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Będzie jak ze starym dworcem i kamienicami? Wyburzenia i dyskont na tym miejscu?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama