Prognoza pogody na 11 i 12 grudnia: Cieplej, ale z silnym...

  Prognoza pogody na 11 i 12 grudnia: Cieplej, ale z silnym wiatrem

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jak informuje IMGW Europa południowo-zachodnia i wschodnia znajdują się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże. Polska znajduje się na skraju głębokiego i rozległego niżu znad Morza Norweskiego. Z zachodu napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 999 hPa i będzie spadać.
  W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami słabe opady: na zachodzie, wybrzeżu i Pomorzu - deszczu,w centrum deszczu ze śniegiem i deszczu, na wschodzie - śniegu i deszczu ze śniegiem, a na południowym wschodzie i w górach - śniegu.

  Temperatura maksymalna od około 0 st C na wschodzie do 4 st C na zachodzie. Wiatr na wybrzeżu umiarkowany wzmagający się do dość silnego, w porywach do 70 km/h.
  Na pozostałym obszarze wiatr słaby i umiarkowany od zachodu wzmagający się do umiarkowanego i dość silnego, w porywach do 60 km/h, na Przedgórzu Sudeckim do 65 km/h. Wiatr południowy, od zachodu skręcający na południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr zachodni, w Sudetach silny i bardzo silny, po południu w porywach do 100 km/h, a w Tatrach dość silny, później silny, wieczorem w porywach do 70 km/h.

  W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady: w zachodniej połowie kraju - deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem, we wschodniej - śniegu przechodzącego w deszcz ze śniegiem. Wysoko w górach okresami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -3 st C, -1 st C na wschodzie do 2-3 st C na zachodzie. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, a w zachodniej połowie kraju do 65 km/h, na wybrzeżu wzmagający się do silnego (do 45 km/h), w porywach do 80 km/h. Wysoko w górach wiatr zachodni, o prędkości do 90 km/h.

  W piątek na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże i całkowite oraz opady deszczu przemieszczające się z zachodu na północny wschód. Na Podlasiu i Lubelszczyźnie rano słabe opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2 st C na północnym wschodzie do 5-6 st C na zachodzie. Wiatr południowy i południowo-zachodni, dość silny i silny (od 25 km/h do 40 km/h), a na wybrzeżu silny wzmagający się do bardzo silnego (od 35 km/h do 55 km/h). Porywy wiatru od 65 km/h na wschodzie do 75 km/h na zachodzie kraju, na Przedgórzu Sudeckim do 80 km/h, a na wybrzeżu do 85 km/h. Wysoko w górach wiatr zachodni, o prędkości do 110 km/h. PAP


  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Nowe władze woj. śląskiego: Koalicja PO, PSL, SLD. Marszałek Saługa. Zarząd wybrany
  *Niesamowote zdjęcia nocne Katowic. Takich Katowic jeszcze nie widzieliście [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama