Skocznia im. Adama Małysza w Malince już gotowa na Puchar...

  Skocznia im. Adama Małysza w Malince już gotowa na Puchar Świata w Wiśle

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kamil Stoch ma wrócić do zdrowia na Turniej Czterech Skoczni, a na PŚ w Wiśle powinien być w pełni formy. Przed rokiem był tu drugi
  1/10
  przejdź do galerii

  Kamil Stoch ma wrócić do zdrowia na Turniej Czterech Skoczni, a na PŚ w Wiśle powinien być w pełni formy. Przed rokiem był tu drugi ©Jens Meyer

  15 stycznia w Wiśle rozegrany zostanie konkurs Pucharu Świata. Wcześniej, bo już 23 grudnia, w Malince odbędą się mistrzostwa Polski w skokach.
  Na nieco ponad miesiąc przed zawodami Pucharu Świata w Polsce działacze narciarscy z Wisły i Zakopanego pochwalili się stanem przygotowań do tych konkursów. Obie skocznie są już prawie gotowe na przyjęcie najlepszych skoczków świata, którzy przyjadą do Polski w połowie stycznia.

  - Wykorzystaliśmy niemal każdy kwadrans odpowiedniej pogody, by "produkować" śnieg. Na zeskoku skoczni leży go już 60 cm. W piątek na obiekt wjadą maszyny do jego ubijania - powiedział Andrzej Wąsowicz, szef komitetu organizacyjnego PŚ i wiceprezes PZN.

  Obiekt w Wiśle jest dobrze przygotowany do zawodów, bo już 23 grudnia na skoczni w Malince rozegrane zostaną mistrzostwa Polski w skokach.

  Zawody Pucharu Świata zaplanowane na 15 stycznia cieszą się dużym zainteresowaniem kibiców. Z tego powodu organizatorzy postanowili dobudować na skoczni dodatkową trybunę. W sumie konkurs będzie mogło obejrzeć 7 tysięcy widzów. Chętni muszą się jednak pospieszyć, bo do sprzedaży pozostało już tylko około 600 biletów. Wejściówki kosztują 40, 60 i 80 zł, a można je nabywać w internecie za pośrednictwem strony kupbilet.pl lub w tradycyjny sposób w sklepie Wiślaczek mieszczącym się na Placu Hoffa w Wiśle.

  Z Wisły pucharowa karuzela przeniesie się do Zakopanego, gdzie 16 stycznia odbędą się kwalifikacje, dzień później konkurs drużynowy, a 18 stycznia zawody indywidualne. Na każdym z konkursów na trybunach Wielkiej Krokwi będzie mogło zasiąść 22600 kibiców, a 70 procent biletów zostało już sprzedanych.

  - Na konkursy w Polsce Kamil Stoch powinien być już w optymalnej formie. Reszta naszych skoczków także prezentuje się coraz lepiej i u siebie powinni się liczyć - powiedział Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.


  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Nowe władze woj. śląskiego: Koalicja PO, PSL, SLD. Marszałek Saługa. Zarząd wybrany
  *Niesamowote zdjęcia nocne Katowic. Takich Katowic jeszcze nie widzieliście [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama